Trwa ładowanie...

Korwin-Mikke spoliczkował Boniego. Jest wyrok

20 tys. zł grzywny i pokrycie kosztów postępowania sądowego - taką karę dla Janusza Korwin-Mikkego utrzymał Sąd Okręgowy w Warszawie. Europoseł w lipcu 2014 roku spoliczkował byłego ministra w rządzie PO Michała Boniego.
Share
Janusz-Korwinn Mikke zapłaci 20 tys. grzywny i pokryje koszty procesu wytoczonego mu przez Michała Boniego
Janusz-Korwinn Mikke zapłaci 20 tys. grzywny i pokryje koszty procesu wytoczonego mu przez Michała BoniegoŹródło: East News, Fot: Michal Wozniak
dnkdok8

- Powiedziałem „dzień dobry", a on odsunął się na dwa kroki i uderzył mnie w twarz - relacjonował poszkodowany. Do incydentu doszło w pałacyku przy ul. Foksal w Warszawie. Korwin-Mikke uderzył Boniego na spotkaniu europarlamentarzystów z przedstawicielami polskiego MSZ. Wcześniej odgrażał się, że da mu w mordę.

To nie pierwsza kara, jaką przyznano Korwin-Mikkemu

dnkdok8

- Gdy zrobiłem ustawę lustracyjną, on pojawił się na mównicy sejmowej, nazwał mnie idiotą i oszołomem, że mogę go podejrzewać. Parę lat później przyznał się, że był agentem. Nie przeprosił mnie - komentował europoseł.

W maju Korwin-Mikke został skazany na karę grzywny w wysokości 20 tys. W piątek sprawą zajął się warszawski sąd okręgowy, bo oskarżony odwołał się od wyroku.

Janusz Korwin-Mikke zapłaci za spoloczkowanie Boniego

Europoseł zaznaczył, że do spoliczkowania Boniego doszło poza oficjalną częścią spotkania, a czyn traktuje jako obowiązek moralny. Sędziowie nie zostali przekonani tym wyjaśnieniem i utrzymali wyrok sądu niższej instancji. Jest on prawomocny.

dnkdok8

Podziel się opinią

Share
dnkdok8
dnkdok8
Więcej tematów