Trwa ładowanie...
d33ve76
d33ve76

Korwin-Mikke ponownie prezesem UPR

Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke po raz kolejny został wybrany prezesem Unii Polityki Realnej. UPR samodzielnie wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d33ve76

W sobotę w Poznaniu odbył się konwent UPR - najwyższa władza w partii. Delegaci zatwierdzili na stanowisku prezesa dotychczasowego szefa partii, Janusza Korwin-Mikke.

_ UPR samodzielnie wystartuje w wyborach do sejmików wojewódzkich, na innych szczeblach samorządowych będzie można zawierać koalicje zgodnie z lokalnym układem politycznych sił_ - zapowiedział w sobotę Korwin-Mikke.

Delegaci na konwent nie udzielili absolutorium tym członkom zarządu partii, którzy byli zwolennikami wyborczej współpracy UPR z Platformą Obywatelską. Obecnie Unia Polityki Realnej liczy niespełna tysiąc członków. W wyborach parlamentarnych kandydaci UPR startowali z list Platformy Obywatelskiej, ale żadnemu z nich nie udało się dostać do parlamentu.

UPR powstała z Ruchu Polityki Realnej, założonego w 1987 roku. Wśród założycieli był m.in Stefan Kisielewski. W 1988 roku RPR przyjął nazwę UPR. Partia zarejestrowana została w 1990 roku. (reb)

* Zobacz także: strony UPR*

d33ve76

Podziel się opinią

Share

d33ve76

d33ve76
Więcej tematów