Trwa ładowanie...
d6rotak
x-news/TVN 24

Korwin-Mikke: nie wolno teraz głosować na PiS

Jeżeli wybrano prezydenta z PiS, to teraz absolutnie nie wolno głosować na PiS, bo będzie nowa sitwa - przekonywał w "Kropce nad i" w TVN24 Janusz Korwin-Mikke. Polityk przyznał, że w jego partii są mieszane uczucia co do koalicji z Pawłem Kukizem. Zaznaczył, że ewentualna decyzja o niej zostanie podjęta do soboty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d6rotak

- Zupełnie obojętne było mi, kto zostanie prezydentem. Ale teraz nie wolno głosować na PiS w wyborach. Jak były poprzednie wybory, mówiłem: rządzi PO, nie wybierajcie prezydenta, bo będą razem kradli. Problem polega na tym, że prezydent nie może być z tej samej sitwy co rząd. Jeżeli teraz jest wybrany prezydent z PiS, to niech wyborcy głosują na kogo chcą, byle nie na Prawo i Sprawiedliwość. Nie może wygrać PiS, bo będzie nowa sitwa - mówił Korwin-Mikke. Jak dodał, PiS już było u władzy, a nie zrobiło nic.

Korwin-Mikke stwierdził, że nie wie, skąd się bierze kilkunastoprocentowe wsparcie sondażowe dla Pawła Kukiza. Zaznaczył, że koalicja z Pawłem Kukizem nie jest wykluczona. - Do soboty okaże się, czy wejdziemy w nią. W partii są podzieleni, co do koalicji z Kukizem, też mam mieszane uczucia. Wszyscy mamy wątpliwości - stwierdził.

d6rotak

Podziel się opinią

Share
d6rotak
d6rotak
Więcej tematów