Trwa ładowanie...

Korupcja przy prywatyzacjach. Gen. Gromosław Czempiński stanie przed sądem

Koniec jednego z najpoważniejszych i najbardziej skomplikowanych postępowań prokuratorskich w Polsce? W kwietniu 2017 r. Prokuratura Regionalna w Katowicach, po jedenastu latach śledztwa, ma przesłać do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu szefowi Urzędu Ochrony Państwa gen. Gromosławowi Czempińskiemu oraz innym biznesmenom i prawnikom, podejrzanym w sprawie nieprawidłowości i korupcji przy największych polskich prywatyzacjach: STOEN, PLL LOT i Telekomunikacji Polskiej - donosi "Gazeta Polska Codziennie".

Share
Korupcja przy prywatyzacjach. Gen. Gromosław Czempiński stanie przed sądem
Źródło: WP.PL
d34bj7k

Oprócz Czempińskiego, na ławie oskarżonych mają zasiąść: Konrad D., funkcjonariusz SB, były prezes LC Corp (spółki kontrolowanej przez miliardera Leszka Czarneckiego), biznesmen Andrzej Piechocki, prawnik Michał Tomczak, Jan W. i Wojciech J. oraz byli współpracownicy nieżyjącego miliardera Jana Kulczyka.

Według prokuratury, jedną ze spółek wykorzystywanych do nielegalnego procederu była zarejestrowana w Liechtensteinie firma Draco Corporation. Na jej konto miała wpłynąć opiewająca na milion dolarów łapówka za sprzedaż szwajcarskiemu inwestorowi narodowego przewoźnika PLL LOT.

Śledczy mają też wątpliwości co do prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej i opiewającej na ponad milion dolarów umowy doradczej zawartej między spółką Jana Kulczyka a szwajcarską firmą, z którą miał współpracować doradca Ministerstwa Skarbu.

d34bj7k

Podziel się opinią

Share
d34bj7k
d34bj7k
Więcej tematów