Trwa ładowanie...
dycwj3j

Koronawirus. Zalecenia bp. Jacka Jezierskiego. Wstrzymane bierzmowania, zamknięte kropielnice

Biskup Jacek Jezierski, który administruje Archidiecezją Gdańską po abp. Sławoju Leszku Głódziu, wydał wskazania dla duchownych dotyczące walki z koronawirusem. Zalecił m.in. przesunięcie bierzmowań na wiosnę i opróżnienie kropielnic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Zalecenia bpa Jacka Jezierskiego. Wstrzymane bierzmowania, zamknięte kropielnice
Koronawirus. Zalecenia bpa Jacka Jezierskiego. Wstrzymane bierzmowania, zamknięte kropielnice (PAP, Fot: Adam Warżawa)
dycwj3j

Kościół włącza się w walkę z epidemią, wprowadzając własne ograniczenia. Kilka dni temu biskup Jezierski ogłosił "wskazania”, które mają związek z nasilającą się epidemią koronawirusa.

Administrator diecezji gdańskiej zaleca zawieszenie działalności "wspólnot i grup przyparafialnych". "Wydawało się, że jesień będzie łaskawsza i dlatego zachęcałem do spotkań i zgromadzeń. Sytuacja się zmieniła. Musimy przetrwać zły czas, unikając spotkań" - czytamy we wskazaniach bp. Jesierskiego na stronie Archidiecezji Gdańskiej.

Bp Jezierski zaleca także przełożenie bierzmowania na wiosnę.

dycwj3j

" Księża idą do chorych z Komunią świętą tylko na wyraźne zaproszenie, ponawiane za każdym razem. Czynią to w maseczkach, a nawet rękawiczkach, gdyż mamy do czynienia z grupą podwyższonego ryzyka, tj. osób chorych, starszych, o mniejszej odporności immunologicznej. W związku z wizytą księdza w domu chorzy i ich rodziny przeżywają często lęk, którego nie można lekceważyć" - wskazuje biskup.

Administrator diecezji zaleca także opróżnienie kropielnic przy wejściu do kościołów z wody święconej i odpowiednie ich zabezpieczenie.

Źródło: diecezja.gda.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dycwj3j

Podziel się opinią

Share
dycwj3j
dycwj3j
Więcej tematów