Trwa ładowanie...
dja3o4l

Koronawirus. Wsparcie dla firm dotkniętych obostrzeniami. Rząd zdradził szczegóły

Rząd przedstawił we wtorek plan wsparcia dla branż najbardziej dotkniętych nowymi ograniczeniami. Skorzystać mają między innymi gastronomia, branża rozrywki, kluby fitness, a także siłownie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd zapowiedział pomoc dla firm dotkniętych obostrzeniami
Rząd zapowiedział pomoc dla firm dotkniętych obostrzeniami (East News)
dja3o4l

- Znajdujemy się w decydującym momencie walki z epidemią. Wprowadziliśmy szereg obostrzeń od weekendu. Idziemy wąską ścieżką między niekontrolowanym wybuchem epidemii a zapaścią gospodarczą - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył jednocześnie, że znalezienie "właściwej ścieżki pośrodku jest kluczem do szybkiego odbicia gospodarczego w przyszłości". - Chcemy, żeby wszystkie przedsiębiorstwa dotknięte rygorami dostały wsparcie - zapowiedział.

Jak mówił Morawiecki, największe obciążenie dotknęło przedsiębiorców związanych przede wszystkim z gastronomią, ale także rozrywką, branżą fitness, jak i sprzedawców na targach. - Dla tych branż w listopadzie dokonujemy zwolnienia ze składki ZUS. Po drugie wprowadzamy postojowe. Po trzecie oferujemy 5 tys. zł bezzwrotnych dotacji dla małych przedsiębiorstw i mikrofirm. Po czwarte: będzie zwolnienie z opłaty targowej z jednoczesną rekompensatą dla gmin - powiedział.

dja3o4l

Koronawirus w Polsce. Będzie całkowity lockdown? Szef KPRM Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy

Koronawirus. Mateusz Morawiecki: Przedłużymy wsparcie dla firm dotkniętych obostrzeniami

Premier wskazał, że przedstawione rozwiązania dotyczą listopada, ale jeśli będzie to konieczne, w odpowiednim czasie rząd podejmie decyzję o przedłużeniu wsparcia dla przedsiębiorców na grudzień i kolejne miesiące. Z pomocy skorzystać ma ponad 170 tys. firm.

dja3o4l

Premier wskazał, że z pomocy i ulg przewidzianych przez rząd będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, których przychód w październiku lub listopadzie będzie mniejszy o 40 proc. w porównaniu do października i do listopada ubiegłego roku. - Czyli do czasu, kiedy nie było epidemii i kiedy te wartości można ze sobą we właściwy sposób porównać, czyli październik do października, listopad do listopada - wyjaśnił.

- Dzisiaj widzimy, że musimy znaleźć sposób funkcjonowania branż w sytuacji ograniczenia funkcjonowania biznesu- podkreślił Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dja3o4l

Podziel się opinią

Share
dja3o4l
dja3o4l
Więcej tematów