Trwa ładowanie...
d3ndouz

Koronawirus. WHO: "Czas na zaostrzenie środków walki z pandemią"

Dyrektor regionalny WHO w Europie Hans Kluge w czwartek poinformował, że przyszedł czas na zaostrzenie środków walki z pandemią. Zaapelował też, by restrykcje były proporcjonalne, a zamknięcie szkół było ostatnią deską ratunku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WHO: "Czas na zaostrzenie środków walki z pandemią"
WHO: "Czas na zaostrzenie środków walki z pandemią" (Pixabay)
d3ndouz

Hans Kluge szef europejskiego regionu WHO w czwartek na konferencji prasowej odpowiedział na pytania dotyczące gwałtownie rosnącej liczby zakażeń w Europie m.in.: w Czechach oraz innych sąsiadujących krajach.

- Przyszedł czas zaostrzyć środki - powiedział Kluge, zauważając, że wirus rozprzestrzenia się w tempie geometrycznym. Jak stwierdził, wyższa liczba notowanych zakażeń - ale też mniejsza śmiertelność i współczynnik hospitalizacji niż wiosną - mają związek z większą liczbą robionych testów oraz faktem, że infekcjom ulegają obecnie częściej młodsi ludzie.

Podczas spotkania zaapelował także do rządzących, by stosowane środki były proporcjonalne, były zaostrzane stopniowo i w odpowiednim czasie. Dodał także, że nie powinno się zwlekać z wprowadzeniem stosunkowo niewielkich restrykcji, aby potem nie trzeba było ich zaostrzać.

d3ndouz

Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

WHO: Zamknięcie szkół ostatnią deską ratunku

Hans Kluge zaapelował, by zamknięcie szkół było stosowane tylko w ostateczności, by nie pozbawiać dzieci edukacji. Ekspert wezwał rządy do jasnego komunikowania wprowadzonych zmian.

d3ndouz

Ekspert WHO dr Catherine Smallwoodd opowiadając na pytanie PAP o związek otwarcia szkół ze wzrastającymi liczbami infekcji, zwróciła uwagę, że dotychczasowe doświadczenia z Izraela wskazują, że szkoły są znaczącym wektorem rozprzestrzeniania się wirusa, ale należy zrobić wszystko, by uniknąć ich zamykania.

- Bardzo uważnie przyglądamy się danym, które spływają do nas od września. Ale są też inne duże czynniki napędzające rozprzestrzenianie się wirusa: uniwersytety, miejsca publiczne, czy zgromadzenia i imprezy- powiedziała ekspertka. - WHO jest zdania, że szkoły powinny być priorytetem. A to może oznaczać dokonywania poświęceń w innych miejscach - przyznała.

Pytana o różnice między sytuacją w szkołach i przedszkolach, Smallwood stwierdziła, że małe dzieci rzadziej chorują na COVID-19, a przebieg choroby jest u nich na ogół lżejszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ndouz

Podziel się opinią

Share
d3ndouz
d3ndouz
Więcej tematów