Trwa ładowanie...
d4gv9xl

Koronawirus. Wesele musi poczekać

Dla narzeczonych, którzy planowali w najbliższym czasie wesele, nie mamy dobrych wiadomości. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, organizacja wesel na razie nie jest możliwa. Póki co nie wiadomo, kiedy będzie można zorganizować wesele. Minister zdrowia apeluje o cierpliwość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wesele w czasie koronawirusa na razie niemożliwe.
Wesele w czasie koronawirusa na razie niemożliwe. (Pixabay)
d4gv9xl

Wesele. Koronawirus pokrzyżował plany narzeczonych

Jedną z konsekwencji pandemii koronawirusa jest zakaz organizacji przyjęć, w tym wesel. Do poniedziałku nieczynne pozostają jeszcze lokale gastronomiczne, a to właśnie w restauracjach najczęściej odbywały się do tej pory przyjęcia weselne.

W środę 13 maja rząd ogłosił kolejny etap odmrażania gospodarki. Niestety, dla narzeczonych planujących wesele, minister zdrowia nie miał dobrych wiadomości.

d4gv9xl

Koronawirus. Wesele musi poczekać, ale nie wiadomo, jak długo

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, zapytany o to, kiedy będzie można organizować wesele, powiedział, że na razie rusza sektor gastronomiczny i potrzeba czasu, by zobaczyć, jak to będzie funkcjonowało. "Dajmy sobie trochę czasu" - mówił szef resortu zdrowia.

Koronawirus powstrzymał integrację. A wesele to przecież spotkanie integracyjne

- Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim będziemy mówić, że będzie można zrobić duże imprezy, jakimi są wesela, duże spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w tym reżimie dystansowania się - podkreślał minister Łukasz Szumowski podczas konferencji na temat kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

d4gv9xl

Pary, które planowały urządzić wesele w 2020 roku, muszą zatem jeszcze poczekać. To od sytuacji epidemiologicznej w kraju i liczby nowych zakażeń koronawirusem będzie zależało, ile potrwa ta sytuacja.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

d4gv9xl

Podziel się opinią

Share
d4gv9xl
d4gv9xl
Więcej tematów