Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w USA. Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy w całym kraju

Koronawirus w USA. Prezydent Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy w całym kraju. To oznacza, że zostaną uruchomione większe fundusze federalne na walkę z Covid-19.

Share
Koronawirus w USA. Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy w całym kraju
Źródło: PAP
dbvskvz

Zarówno Republikanie jak i Demokraci apelowali o podjęcie takich środków. - Pokonamy to zagrożenie. Żaden kraj nie jest na to lepiej przygotowany niż Stany Zjednoczone - oświadczył prezydent Donald Trump.

Trump poprosił również szpitale o wdrożenie planów awaryjnych. Co więcej poszczególne stany mają natychmiast utworzyć centra awaryjne.

Podczas konferencji ogłoszono, że w USA będzie dostępnych pół miliona testów na Covid-19 w ciągu tygodnia. Trump dodał, że są one dedykowane wyłącznie osobom, które wykazują symptomy choroby. - Nie chcemy, by każdy przechodził test, to całkowicie niepotrzebne - stwierdził prezydent, jednocześnie zaznaczając, że "nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w badaniach".

dbvskvz

Jak szacuje dziennik "New York Times", na zwalczanie pandemii koronawirusa USA przekaże około 40 mld dolarów.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Emilewicz: Nie zamykamy sklepów. Firmy niech zlecą pracę zdalną

Prezydent Brazylii badany ws. koronawirusa. Miał kontakt z Donaldem Trumpem

Prezydent Trump był również pytany przez dziennikarzy, czy podda się testom na koronawirusa. Polityk nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale zaznaczył, że "nigdy nie mówił, że nie wykona takiego badania".

Przypomnijmy, że Donald Trump miał kontakt z prezydentem Brazylii. Pierwszy test Jaira Bolsonaro dał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Jednak, jak podaje Reuters, ostatecznie wykluczono zakażenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbvskvz

Podziel się opinią

Share
dbvskvz
dbvskvz
Więcej tematów