Trwa ładowanie...
du57geg

Koronawirus w USA. Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy w całym kraju

Koronawirus w USA. Prezydent Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy w całym kraju. To oznacza, że zostaną uruchomione większe fundusze federalne na walkę z Covid-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w USA. Donald Trump wprowadza stan zagrożenia w całym kraju
Koronawirus w USA. Donald Trump wprowadza stan zagrożenia w całym kraju (PAP)
du57geg

Zarówno Republikanie jak i Demokraci apelowali o podjęcie takich środków. - Pokonamy to zagrożenie. Żaden kraj nie jest na to lepiej przygotowany niż Stany Zjednoczone - oświadczył prezydent Donald Trump.

Trump poprosił również szpitale o wdrożenie planów awaryjnych. Co więcej poszczególne stany mają natychmiast utworzyć centra awaryjne.

Podczas konferencji ogłoszono, że w USA będzie dostępnych pół miliona testów na Covid-19 w ciągu tygodnia. Trump dodał, że są one dedykowane wyłącznie osobom, które wykazują symptomy choroby. - Nie chcemy, by każdy przechodził test, to całkowicie niepotrzebne - stwierdził prezydent, jednocześnie zaznaczając, że "nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w badaniach".

du57geg

Jak szacuje dziennik "New York Times", na zwalczanie pandemii koronawirusa USA przekaże około 40 mld dolarów.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Emilewicz: Nie zamykamy sklepów. Firmy niech zlecą pracę zdalną

Prezydent Brazylii badany ws. koronawirusa. Miał kontakt z Donaldem Trumpem

Prezydent Trump był również pytany przez dziennikarzy, czy podda się testom na koronawirusa. Polityk nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale zaznaczył, że "nigdy nie mówił, że nie wykona takiego badania".

du57geg

Przypomnijmy, że Donald Trump miał kontakt z prezydentem Brazylii. Pierwszy test Jaira Bolsonaro dał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Jednak, jak podaje Reuters, ostatecznie wykluczono zakażenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du57geg

Podziel się opinią

Share

du57geg

du57geg
Więcej tematów