Koronawirus w szkole. Ministerstwo podało dane dotyczące szkół
W większości szkół nauka prowadzona jest w trybie stacjonarnym - informuje kierownictwo MEN. 53 szkoły prowadzą naukę w trybie zdalnym, a w 29 nauka obywa się w trybie mieszanym. Te dane pewnie będą się zmieniać, ponieważ pojawia się coraz więcej sygnałów o wykryciu koronawirusa w kolejnych szkołach.
Ministerstwo Edukacji przekazało na poniedziałkowych spotkaniach z dziennikarzami, że w całej Polsce w blisko 100 proc. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych nauka odbywa się w trybie stacjonarnym.
W skali całego kraju 48 461 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych prowadzi naukę w trybie stacjonarnym. 45 szkół i innych placówek prowadzi naukę w trybie zdalnym, a w 35 nauka obywa się w trybie mieszanym. Jak podkreśla resort, są to dane z godziny 14.30 w poniedziałek 7 września na podstawie informacji, przekazanych przez Kuratorium Oświaty oraz przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych.
- Część z placówek już po pierwszych kilku dniach, kiedy po decyzji państwowego inspektora sanitarnego przeszła na nauczanie zdalne, wróciła już od poniedziałku do nauczania stacjonarnego - mówił Dariusz Piontkowski.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Koronawirus w Polsce. Bartosz Arłukowicz: nowy minister próbuje naprawić część błędów poprzednika
Zamknięte szkoły, nauka zdalna. Przekazano informacje, dotyczące niektórych województw
Województwo dolnośląskie: 3 344 przedszkola, szkoły i placówki pracują w trybie stacjonarnym, 3 w trybie zdalnym, 3 w trybie mieszanym
Województwo zachodniopomorskie: 2 057 placówek pracuje w trybie stacjonarnym, 0 w trybie zdalnym, 2 w trybie mieszanym
Województwo podlaskie: 1 316 przedszkoli, szkół i placówek pracuje w trybie stacjonarnym, 0 w trybie zdalnym, 6 w trybie mieszanym
Resort przypomina, że w razie wystąpienia w szkole zakażenia koronawirusem szkoły na wniosek dyrektora, w porozumieniu z organami prowadzącymi i przy pozytywnej opinii inspektora sanitarnego, mogą na czas określony przejść na system mieszany (łączący kształcenie stacjonarne oraz kształcenie na odległość), bądź całkowicie na nauczanie zdalne.