Trwa ładowanie...
d4eau0r

Koronawirus w Polsce. Znamy kolejność, w jakiej pojawiają się objawy

Koronawirus objawia się choćby gorączką, kaszlem czy bólem mięśni. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że wiedzą, które z objawów pojawiają się jako pierwsze. Dzięki temu jesienią będzie można szybko odróżnić COVID19 od zwykłej grypy.
Share
Koronawirus. Naukowcy znają kolejność objawów
Koronawirus. Naukowcy znają kolejność objawówŹródło: YouTube
d4eau0r

Według prof. Josepha Larsona z University of Southern California kolejność objawów COVID-19 jest następująca. Najpierw pojawia się gorączka, potem kaszel, bóle mięśni, a dopiero później wymioty i biegunka. Naukowcy w swoich badaniach wykorzystywali reprezentatywne grupy z różnych części świata. Ostateczny wniosek z badań jest taki, że COVID-19 to naprawdę nietypowa choroba. Różni się nawet od pokrewnych sobie SARS czy MERS. W przypadku COVID-19 najpierw występują nudności, a dopiero potem biegunka. W przypadku wymienionych wyżej chorób jest odwrotnie. Szybkie rozpoznanie zarażenia koronawirusem, teoretycznie może pozwolić na podjęcie leczenia, nim pacjent zachoruje na COVID-19. Będzie to szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym, gdy ludzie są szczególnie narażeni na grypę.

Koronawiurs w Polsce. 597 nowych zarażeń

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 597 nowych zarażeniach koronawirusem oraz 11 zgonach na COVID-19.

d4eau0r

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem wykryto u osób z województw: małopolskiego (130), śląskiego (85), mazowieckiego (62), pomorskiego (51), łódzkiego (48), wielkopolskiego (42), podkarpackiego (39), dolnośląskiego (33), lubelskiego (19), kujawsko-pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (16), opolskiego (15), lubuskiego (14), podlaskiego (10), warmińsko-mazurskiego (8) i świętokrzyskiego (8).

We wtorek popołudniem, szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Dzień wcześniej z pełnionej funkcji zrezygnował wiceminister Janusz Cieszyński. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że następcę Szumowskiego poznamy do końca tygodnia.

Koronawirus i czerwone strefy. "Rząd nie powinien niczego zamykać"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eau0r

Podziel się opinią

Share
d4eau0r
d4eau0r
Więcej tematów