Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zakaz ruchu lotniczego przedłużony

Zakaz lotów do i z Polski miał obowiązywać do 9 maja. Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe rozporządzenie, przez co został wydłużony do 23 maja br.
Nowe przepisy wchodzą w życie od niedzieli 10 maja.

Share
Koronawirus w Polsce. Zakaz ruchu lotniczego przedłużonyŹródło: PAP
d2pz1xb

Koronawirus w Polsce. Nowe rozporządzenia Rady Ministrów

Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 10 maja, a tracą moc z dniem 23 maja br. Rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz lotów z pasażerami wykonującymi rejsy międzynarodowe na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk. Zakaz nie dotyczy rejsów realizowanych na zlecenie premiera, czarterowych realizowanych przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli. Wyjątkiem są również statki powietrzne lądujące w celu zabrania lub pozostawienia towarów, lub poczty.

LOT zawiesił rejsy

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o odwołaniu wszystkich lotów pasażerskich, krajowych i międzynarodowych, do 31 maja włącznie. Decyzja ta spowodowana jest niestabilną sytuacją na międzynarodowych rynkach lotniczych, a także licznymi obostrzaniami związanymi z przemieszczaniem się w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

- W tej trudnej sytuacji bezpieczeństwo i komfort naszych pasażerów stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego wprowadziliśmy nową procedurę wymiany biletów, która umożliwia elastyczną zmianę terminu lub trasy lotu nawet w okresie najbliższych dwóch lat - czytamy.

d2pz1xb

Przewoźnik podał jednocześnie, że dotychczasowa polityka dotycząca wymiany dla pasażerów została zmodyfikowana. Bilet na rejsy realizowane w terminie od 15 marca do 31 maja br., można zamienić na voucher - ważny przez rok od momentu otrzymania. Ponadto klienci mogą przesunąć termin podróży- maksymalnie rok od pierwotnej daty wylotu. LOT podkreślił, że bilet na odwołany lot można wymienić na przelot na wybranej przez siebie trasie.

Zobacz także:Polska firma tworzy respirator z drukarki 3D. Trwają testy prototypów

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pz1xb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pz1xb
Więcej tematów