Trwa ładowanie...
d17uxxn

Koronawirus w Polsce. Wzrost liczby osób zakażonych. Najnowsze informacje ministerstwa zdrowia

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadkach osób zakażonych. W sumie w Polsce ujawniono już 927 osoby zakażone. W tym 12 osób zmarło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane (East News)
d17uxxn

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje ministerstwo zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie ministerstwo informuje, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby. To 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przestrzega jednak, że liczba osób zakażonych nadal będzie rosnąć.

d17uxxn

Koronawirus w Polsce i na świecie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan.

d17uxxn

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17uxxn

Podziel się opinią

Share

d17uxxn

d17uxxn
Więcej tematów