Trwa ładowanie...
d1vh9d0

Koronawirus w Polsce. Wojewodowie odpowiedzialni za żywność na granicach.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński w środę zobowiązał wojewodów do zapewnienia żywności dla osób z kolejek na przejściach granicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po zamknięciu granic UE na przejściach utworzyły się gigantyczne kolejki
Po zamknięciu granic UE na przejściach utworzyły się gigantyczne kolejki (PAP, Fot: PAP/Artur Reszko)
d1vh9d0

Po decyzji Unii Europejskiej o tymczasowym zamknięciu granic zewnętrznych, utworzyły się na nich gigantyczne korki. W związku z tym w środę MSWiA wydało zarządzenie, że to wojewodowie odpowiedzialni są za dostarczanie prowiantu i wody dla osób czekających na przekroczenie granicy.

Już teraz w rejon przejść granicznych kierowane są dostawy żywności i wody. Rozdaje je Straż Graniczna, policja, żołnierze WOT, a nawet pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak informuje MSWiA, w akcje włączyły się także stacje Orlen po polskiej i niemieckiej granicy, które w miarę możliwości również przekazują podróżnym żywność i napoje.

d1vh9d0

We wtorek, w związku z zamknięciem granic Unii Europejskiej dla obywateli państw nienależących do Wspólnoty, polskie władze podjęły decyzję o uruchomieniu nowych przejść granicznych, a także zmianie charakteru kilku z już działających. Granicę z Czechami można przekroczyć na trzech nowych przejściach, a granicę z Litwą na dodatkowym przejściu w Ogrodnikach. Na czterech przejściach drogowych z Niemcami rozszerzony został zakres ruchu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce, a prezydent jeździ po kraju. "Jestem zdziwiony"

d1vh9d0

Podziel się opinią

Share

d1vh9d0

d1vh9d0
Więcej tematów