Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. W sieci pojawiły się fake newsy o Szpitalu Narodowym

Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Do Polski dotarła trzecia fala pandemii koronawirusa, a razem z nią... fake newsy. Przed nieprawdziwymi informacji dotyczącymi Szpitala Narodowego ostrzega CSK MSWiA.
Share
Koronawirus w Polsce. Szpital Narodowy
Koronawirus w Polsce. Szpital Narodowy Źródło: East News, Fot: Jakub Kaminski
d2szfby

W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowszy raport epidemiczny, z którego wynika, że doszło do nagłego wzrostu zakażeń koronawirusem. Ostatniej dobry resort odnotował 15 698 nowych przypadków. Przez COVID-19 we wtorek zmarło 309 osób.

To jednak nie koniec niepokojących informacji związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. W sieci zaczęły pojawiać się publikacje dotyczące rosnącej liczby pacjentów z COVID-19 kierowanych do szpitali w województwie mazowieckim.

Jak przekazał Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, artykuły te wywołały "falę nieodpowiedzialnych komentarzy i fake newsów dotyczących Szpitala Narodowego".

d2szfby

Zobacz też: Koronawirus. Nowe szpitale dla chorych na COVID. Sytuacja coraz gorsza?

Koronawirus w Polsce. Szpital ostrzega przed fake newsami

CSK MSWiA przekazał wiarygodne informacje dotyczące działalności Szpitala Narodowego. "Fakty są następujące: szpital działa, stale zwiększa gotowość operacyjną i niesie realną pomoc potrzebującym" - czytamy w komunikacie.

d2szfby

Portal media.szpitalnarodwy.pl przekazał, że faktem jest również wzrost liczby zachorowań i pacjentów hospitalizowanych na Mazowszu. W związku z tą sytuacją CSK MSWiA zwiększyło możliwości szpitala tymczasowego.

"We wtorek, 2 marca 2021, otworzony został kolejny moduł szpitala ('unit'), a sytuacja jest na bieżąco monitorowana i liczba udostępnionych łóżek będzie dostosowywana do potrzeb. Na dzień 2.03 na godz. 23:59 w szpitalu przebywało 162 pacjentów na 192 dostępne łóżka" - przekazała placówka lecznicza.

Dodano także, że Szpital Narodowy ciągle działa i przyjmuje pacjentów z COVID-19. "Widzimy istotny wzrost liczby zachorowań, ale system ochrony zdrowia w województwie mazowieckim jest wydolny i na bieżąco udziela pomocy potrzebującym" - zapewniła placówka.

W swoim komunikacie CSK MSWiA opublikowało kilka przykładów fake newsów. Placówka przekazała także, że powodują one nie tylko zwiększenie stresu, ale także niepewność społeczną, co utrudnia skuteczną walkę z pandemią COVID-19.

d2szfby

Poniżej publikujemy przykłady nieprawdziwych informacji, na które powoływał się Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2szfby

Podziel się opinią

Share
d2szfby
d2szfby
Więcej tematów