Trwa ładowanie...
d3ylohr

Koronawirus w Polsce. Uczniowie mają wrócić do szkół. Piotr Mueller o rozporządzeniu

Koronawirus w Polsce. Piotr Mueller powiedział, że wkrótce mają pojawić się szczegóły rozporządzenia ws. powrotu uczniów do szkół. Rzecznik rządu wskazał również, że wiele będzie zależeć od dyrektorów placówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Piotr Mueller o rozporządzeniu ws szkół
Koronawirus w Polsce. Piotr Mueller o rozporządzeniu ws szkół (Andrzej Hulimka / Forum)
d3ylohr

Piotr Mueller był gościem na antenie TVN24. Rzecznik rządu był pytany o ostatnie wydarzenia na Białorusi, gdzie dochodzi do kolejnych protestów po wyborach prezydenckich. Mueller podkreślił, że strona polska liczy na działania Unii Europejskiej.

- W tej chwili dlatego właśnie chcemy podjąć działania na poziomie całej UE, bo takie jest stanowisko i takie wspólne działania wobec Białorusi mają sens wtedy, gdy będą podejmowane wspólnie i solidarnie przez całą wspólnotę międzynarodową, a co najmniej przez UE jako grupę 27 państw - oświadczył rzecznik rządu.

Na uwagę prowadzącego, że wszystko wskazuje na to, że szczyt UE, o który apelowała Polska, odbędzie się dopiero we wrześniu, Mueller odparł, że "sytuacja nie jest jednoznaczna". - Nam zależało na tym, żeby temat był elementem agendy unijnej - powiedział polityk, przypominając, że wniosek ws. szczytu poparł prezydent Litwy.

d3ylohr

Zobacz wideo: Kolejne protesty na Białorusi. Dramatyczne sceny

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia wyjazdu Swiatłany Cichanouskiej na Litwę. Piotr Mueller był pytany o to, czy były prowadzone rozmowy między nią a stroną polską.

- W tej chwili weryfikujemy wszystkie okoliczności. One nie są jednoznaczne - powiedział gość TVN24. - Kwestie dyplomatyczne wymagają czasami nierozgłaszania pewnych działań - dodał Mueller wymijająco.

d3ylohr

Rekonstrukcja rządu. Piotr Mueller wskazał termin

Wrócił również temat rekonstrukcji rządu. Piotr Mueller poinformował, że "we wrześniu, najpóźniej na początku października ma zapaść decyzja w tej sprawie". - W tej chwili trwa przygotowanie konkretnego harmonogramu prac legislacyjnych na następne miesiące. Główne cele strategiczne rządu są wyznaczane, w sensie kolejność realizacji tych zapowiedzi programowych, naszych z poprzednich kampanii wyborczych i po to zostanie dostosowana struktura rządu - tłumaczył Mueller.

Pytany o to, czy dojdzie do redukcji ministerstw, rzecznik odparł: "na pewno będzie mniej".

Koronawirus w Polsce. Co z powrotem uczniów do szkoły?

Na ten moment wiadomo, że uczniowie 1 września mają wrócić do szkół. Jednak wciąż pojawiają się pytania, jak mają być przeprowadzone zajęcia w czasie epidemii.

d3ylohr

Piotr Mueller zapowiedział, że na środę zaplanowano przedstawienie szczegółów rządowego rozporządzenia. Mają tam się znaleźć zarówno wytyczne GIS, jak i zbiór dobrych praktyk. - Zwracam uwagę, że również dyrektorzy mają do wykonania pewne zadania, jeśli chodzi o specyfikę budynków - dodał rzecznik rządu, podkreślając, że ma to dotyczyć m.in. wydzielenia klas, tak by się nie spotykały.

Jeśli chodzi o szkoły położone w strefie czerwonej, bądź żółtej, to Mueller zaznaczył, że rząd chce przekazać klarowne wytyczne, jak powinny być prowadzone zajęcia: albo w sposób mieszany, albo zdalny. Jednak to wszystko będzie zależeć do rekomendacji sanepidu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ylohr

Podziel się opinią

Share
d3ylohr
d3ylohr
Więcej tematów