Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Tragiczna sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu

115 osób zarażonych koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Chodzi zarówno o lekarzy i pielęgniarki placówki, jak i leżących tam chorych. W szpitalu tym brakuje personelu medycznego, a także sprzętu i środków niezbędnych do opanowania epidemii koronawirusa w Polsce.

Share
Koronawirus w Polsce. Tragiczna sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w RadomiuŹródło: 123RF, fot: 123rf
duh2ti6

"Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wpłynęły kolejne wyniki testów - niestety wśród nich jest spora grup osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem" - poinformowała w środę rzecznik prasowy szpitala Karolina Gajewska. W sumie liczba zarażonych osób wzrosła do 115.

W szpitalu brakuje personelu medycznego do opieki nad chorymi, gdyż obecnie w kwarantannie i na zwolnieniach lekarskich przebywa około 500 osób. Chorzy, u których testy potwierdziły obecność koronawirusa, przenoszeni są do innych szpitali: w Kozienicach i do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. O sytuacji placówki powiadomiony został mazowiecki urząd wojewódzki i marszałkowski, z prośbą o pilne wsparcie personalne i rzeczowe. Szpital prosi też o pomoc woluntariuszy przy opiece nad chorymi, np. przy ich karmieniu.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym brakuje też sprzętu medycznego niezbędnego do walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Placówce szczególnie potrzebne są środkami ochrony osobistej: maski z filtrem FFP3 i FFP4, kombinezony czy fartuchy. Brakuje też pieniędzy. Na swoich stronach internetowych szpital od jakiegoś czasu prosi również o przekazywania pieniędzy na jego konto.

Najtrudniejsza sytuacja panuje na oddziałach: wewnętrznym II, neurologii i rehabilitacji, gdzie nie są już przyjmowani pacjenci. Pozostałe oddziały jeszcze działają, ale jedynie w takim zakresie na jaki pozwala ich zdziesiątkowana kadra.

duh2ti6

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

duh2ti6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duh2ti6
Więcej tematów