Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Sznur karetek przed szpitalem w Radomiu

Karetki pogotowia ratunkowego, które przywożą pacjentów do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, zamiast służyć innym pacjentom, czekają w kolejce na przyjęcie. Czasami nawet kilka godzin. W środku są chorzy, którym trzeba wykonać test na obecność koronawirusa.
Share
Karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowegoŹródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
d2gl6lb

Sznur karetek pogotowia ratunkowego oczekuje przed Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym w Radomiu. Chorzy w karetkach pogotowia spędzają często nawet kilka godzin w kolejce na przyjęcie. Powodem jest konieczność wykonania testu na obecność COVID-19.

_-_ Zespoły ratownicze przywożące karetkami chorych do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego muszą czekać, aż od pacjenta pobrany zostanie wymaz i otrzyma on wynik. Dochodzi do sytuacji, że przed SOR-em czeka w kolejce kilkanaście karetek - potwierdza Rzeczniczka Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Elżbieta Cieślak.

Szybki test na COVID-19 w karetce

Rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Karolina Gajewska potwierdziła, że przed wejściem do szpitalnego oddziału ratunkowego każdy pacjent badany jest pod kątem obecności koronawirusa z wykorzystaniem testu antygenowego lub testu PCR.

d2gl6lb

Ten sposób ma zapewnić bezpieczeństwo chorym, którzy są w placówce oraz pracownikom szpitala.

Benefity dla zaszczepionych. Prof. Marcin Matczak mówi, czy to dobry pomysł (WIDEO)

_-_Test jest szybki, wynik otrzymujemy po maksymalnie 30 minutach i wykonujemy go na miejscu. Jeśli pacjent jest ujemny, wówczas może wejść do szpitalnego oddziału ratunkowego i skorzystać z pomocy medycznej. Jeśli jest dodatni, kierowany jest tą samą karetką do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego lub do innej placówki - wyjaśniła Gajewska.

Radom jest drugim pod względem wielkości miastem na Mazowszu, w którym są dwa szpitale. Jeden został niemal w całości przekształcony w placówkę covidową. Z kolei drugi przyjmuje chorych z Radomia i okolic, którzy cierpią na inne schorzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gl6lb

Podziel się opinią

Share
d2gl6lb
d2gl6lb
Więcej tematów