Trwa ładowanie...
d36y7fe

Koronawirus w Polsce. Szczecin. Szpital szuka kilkudziesięciu sanitariuszy

- Nawet jeśli zgłosi się 50 osób, to nie będzie to zbyt duża liczba - twierdzi rzeczniczka jednoimiennego szpitala zakaźnego w Szczecinie. Placówka poszukuje dodatkowych sanitariuszy. Stawka: 18 zł brutto za godzinę. Niewykluczone są "dodatkowe gratyfikacje".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Szczecin. Szpital potrzebuje rąk do pracy
Koronawirus. Polska. Szczecin. Szpital potrzebuje rąk do pracy (PAP)
d36y7fe

- Grafiki możemy ustalać dowolnie, w zależności od tego, jakie możliwości ma dana osoba oraz od tego, w którym oddziale dany sanitariusz, sanitariuszka będą pracowali - twierdzi w rozmowie z TVN24 Natalia Andrukiewicz, rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.

W placówce brakuje jednak rąk do pracy. W środę na Facebooku zaapelowano o zgłaszanie się do pomocy. "Zadaniem sanitariuszki/sanitariusza będzie wspieranie personelu medycznego w codziennej pracy. Do głównych obowiązków sanitariusza należny m. in.: utrzymanie czystości w pomieszczeniach, zmiana pościeli, transport materiałów biologicznych (np. próbek krwi na terenie szpitala), czy też rozwożenie i wydawanie posiłków" - czytamy we wpisie.

Koronawirus. Polska. Kilkadziesiąt osób poszukiwanych w Szczecinie

Szpital zapewnia środki ostrożności i gruntowne przeszkolenie. - Myślę, że tych osób potrzeba kilkadziesiąt. Nawet jeśli zgłosi się 50 osób, to nie będzie to zbyt duża liczba - dodała Andrukiewicz.

d36y7fe

Zobacz też: Wybory 2020. Ostra krytyka Szymona Hołowni. "Nie lubię, jak ktoś kogoś oszukuje"

Podstawowa stawka wynosi 18 zł brutto za godzinę pracy. - Jeśli chodzi o dodatkowe gratyfikacje, to one są oczywiście możliwe, natomiast wszystko zależy od tego, w jakim systemie będzie ta osoba pracowała, jaki będzie wymiar godzin - stwierdziła rzeczniczka jednoimiennego szpitala zakaźnego w Szczecinie.

Źródło: TVN24

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36y7fe

Podziel się opinią

Share

d36y7fe

d36y7fe
Więcej tematów