Trwa ładowanie...
d2dna3x

Koronawirus w Polsce. Stomatolog w Giżycku zakażony. Na kwarantannie 70 osób

Koronawirus wciąż daje o sobie znać. We wtorek potwierdzono ponad 500 nowych przypadków. Zakażenie potwierdzono m.in. u stomatologa z Giżycka. W jego wyniku na kwarantannę odesłano blisko 70 osób. Tą w Polsce objęto już blisko 95 tysięcy ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. W Giżycku potwierdzono zakażenie koronawirusem u stomatologa (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. W Giżycku potwierdzono zakażenie koronawirusem u stomatologa (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay)
d2dna3x

Ponad 500 nowych zakażeń koronawirusem - to najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Znalazło się wśród nich także pięciu mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Koronawirus w Polsce. Zakażony dentysta i kwarantanna dla 70 osób.

Jak informuje Radio Zet, które powołuje się na rozmowę wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Olsztynie z Polską Agencją Prasową, jednym z zakażonych okazał się lekarz stomatologii z Giżycka. Według wstępnych informacji mężczyzna od dłuższego czasu nie przyjmował pacjentów ze względu na gorsze samopoczucie, jednak sanepid zdecydował się na odesłanie 70 osób na kwarantannę.

d2dna3x

Teraz przejdą one testy na obecność koronawirusa. Po uzyskaniu dwóch wyników negatywnych będą one mogły spokojnie wrócić do pracy oraz rodzin.

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Radosław Fogiel: "Polska resortowa" to problem, który istnieje od zawsze

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażeń

Z danych resortu zdrowia wynika, że bilans zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim jest jednym z najniższych w kraju. Od początku epidemii potwierdzono tam zaledwie 340 przypadków zakażeń COVID-19.

d2dna3x

Obecnie liczba wszystkich wykrytych przypadków SARS-CoV-2 w Polsce wynosi 43 tys. 904 przypadki. W wyniki powikłań po zakażeniu zmarło już blisko 1700 osób.

Koronawirus w Polsce. Blisko 95 tysięcy osób na kwarantannie

Od kilku tygodni możemy obserwować rosnącą liczbę zakażeń w stosunku do liczby osób, które zwalczyły wirusa. Tych we wtorek było zaledwie 187. Łącznie walkę ze skutkami zakażenia wygrało już ponad 33 tysiące osób.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w swoich komunikatach w szpitalach w całym kraju przebywa obecnie ponad 1600 osób zakażonych koronawirusem, z czego 61 jest podpiętych do respiratora. Na kwarantannie znajduje się blisko 95 tysięcy osób, a ponad 7200 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2dna3x

Podziel się opinią

Share
d2dna3x
d2dna3x
Więcej tematów