Trwa ładowanie...
dhdj6et

Koronawirus w Polsce. Śląsk. Przedszkole w Mikołowie zamknięte przez SARS-CoV-2

Koronawirus w Mikołowie (woj. śląskie). Jak informuje burmistrz miasta, jedno z przedszkoli zostało zamknięte do odwołania po tym, jak u trzech osób z personelu potwierdzono zakażenie koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Mikołów. W jednym z przedszkoli wykryto koronawirusa (zdj. ilustr.)
Koronawirus w Polsce. Mikołów. W jednym z przedszkoli wykryto koronawirusa (zdj. ilustr.) (East News)
dhdj6et

Stanisław Piechula przekazał, że na badania oczekuje obecnie 11 osób pozostałego personelu oraz 20 dzieci. "Zaskakujący jest fakt, że dwójka rodziców nie chce się zgodzić na badania dzieci w obawie przed utratą możliwości wyjechania na właśnie zaplanowany urlop" - zaznaczył burmistrz Mikołowa.

"Wszystkie jednak możliwe do podjęcia działania są koordynowane przez Sanepid i zgodne z ich zaleceniami" - zapewnił włodarz miasta. Jednocześnie zaapelował o przestrzeganie obowiązujących zaleceń sanitarnych. "Liczba zakażeń stale rośnie, do czego wszyscy zaczynamy się przyzwyczajać i lekceważyć zagrożenie" - zauważył na marginesie swojego wpisu na Facebooku.

Według danych śląskiego sanepidu, w tym województwie do środy koronawirusa wykryto u ponad 14 tys., z których 366 zmarło. W regionie wyzdrowiało dotychczas około trzy czwarte wszystkich zakażonych ponad 10,5 tys. osób.

dhdj6et

W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Jak czytamy w komunikacie, od ostatniego raportu stwierdzono 264 nowe przypadki SARS-CoV-2. Zmarło też 6 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Michał Dworczyk mówi o pierwszych wnioskach

dhdj6et

Podziel się opinią

Share

dhdj6et

dhdj6et
Więcej tematów