Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Samolot ze sprzętem medycznym z Chin na Okęciu

Tysiące certyfikowanych testów diagnostycznych wirusa COVID-19, masek i kombinezonów ochronnych - to tylko niektóre z pozycji na długiej liście pomocy humanitarnej, jaka dotarła dziś z Chin do Warszawy. Wszystko to jest niezbędne do walki z epidemią koronawirusa w Polsce.
Share
Koronawirus w Polsce. Samolot ze sprzętem medycznym z Chin wylądował na Okęciu.
Koronawirus w Polsce. Samolot ze sprzętem medycznym z Chin wylądował na Okęciu. Źródło: Shutterstock.com
d3sh0e3

We wtorek rano na Okęciu wylądował samolot ze sprzętem medycznym niezbędnym w walce z epidemią koronawirusa w Polsce. Oprócz darów chińskiego rządu, na pokładzie samolotu przyleciał też asortyment zakupiony przez władze polskie. W sumie to 10 tys. testów, 20 tys. masek ochronnych N-95, 5 tys. kombinezonów, a także drobniejszy sprzęt medyczny: rękawiczki medyczne i inne materiały ochronne niezbędne do walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

Polski Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz podziękował swojemu odpowiednikowi w Chinach za przekazane dary.

d3sh0e3

- Pilne potrzeby wymagają pilnych działań, dlatego jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc i ułatwienia strony chińskiej, które przyczyniają się do lepszej ochrony życia i zdrowia naszych obywateli - powiedział szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.

Poniedziałkowa dostawa jest elementem mostu powietrznego z Chin, który zapowiedział w ubiegłym tygodniu szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. W ramach tego mostu cargo ma być transportowany wyłącznie sprzęt do walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Wcześniej podobny transport wylądował w czwartek. Sprzęt ten trafi teraz do Ministerstwa Zdrowia skąd jest rozsyłany do placówek medycznych w całej Polsce.

d3sh0e3

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

d3sh0e3

Podziel się opinią

Share
d3sh0e3
d3sh0e3
Więcej tematów