Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Rewal. 50 turystów ośrodka wczasowego objętych kwarantanną

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwojga turystów z południa Polski, którzy wypoczywali w Rewalu. W efekcie część ośrodka wczasowego zamknięto, a około 50 przebywających tam osób zostało objętych kwarantanną.

Share
Koronawirus w Polsce. Rewal. 50 turystów ośrodka wczasowego objętych kwarantanną
Źródło: Domena publiczna
dwpu6mk

Koronawirus w Polsce. Rewal. Zakażeni turyści

Zakażani koronawirusem wczasowicze przyjechali do Rewala (woj. zachodniopomorskie) ze Śląska. Było to starsze małżeństwo. W poniedziałek kobieta źle się poczuła, miała bóle w klatce piersiowej. Początkowo podejrzewano kłopoty kardiologiczne, ale po zrobieniu testów na koronawirusa potwierdzono COVID-19. Następnie testowi poddany został mąż chorej kobiety.

Zakażane małżeństwo trafiło do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Zostali przyjęci na oddział zakaźny i są w stosunkowo dobrym stanie.

Po tym, jak u wypoczywającej pary wykryto koronawirusa, zamknięty został ośrodek wczasowy, w którym wypoczywali. Osoby, z którymi miały kontakt zakażone osoby, zostały poddane kwarantannie.

dwpu6mk

Koronawirus w Polsce. Rewal. Wszystko zależy wyników testów

- Chodzi w sumie o około 50 osób, z czego większość stanowią inni turyści, a pozostałych kilka osób to personel ośrodka. Wszystkim została zapewniona opieka, a w najbliższym czasie zostaną od nich pobrane wymazy. Zgodnie z decyzją powiatowego sanepidu kwarantanna ma potrwać do 27 czerwca. Jednak według obowiązujących przepisów, jeśli osoby te będą miały negatywne wyniki testu na koronawirusa, zostaną z kwarantanny zwolnione wcześniej - powiedziała we wtorek Wirtualnej Polsce Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Szczecinie.

Jak dodała, są to jedyni turyści zakażani koronawirusem w woj. zachodniopomorskim. Osoby poddane kwarantannie są pod nadzorem miejscowego sanepidu. To wczasowicze głównie z południa Polski. Ośrodek wypoczynkowy składa się z kilku budynków, z których każdy ma osobne wejście. Poddane kwarantannie osoby przebywają w swoich pokojach, gdzie personel ośrodka dostarcza im jedzenie.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: Andrzej Duda jest dzisiaj w stanie zrobić dużo za uścisk ręki prezydenta Trumpa

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwpu6mk

Podziel się opinią

Share
dwpu6mk
dwpu6mk
Więcej tematów