Trwa ładowanie...
d4h3mk7

Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski: "Warszawa nie wyobraża sobie przeprowadzenia wyborów"

- Miasto Warszawa nie wyobraża sobie zorganizowania wyborów prezydenckich - podkreślił prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Decyzję o nieprzesunięciu terminu wyborów prezydenckich określił z kolei jako "nieodpowiedzialną". Polityk wspomniał też, że Warszawa jest przygotowana na walkę z koronawirusem. Zdementował też fake newsy o tym, że Warszawa ma zostać zamknięta. - To wszystko plotki - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski: "Warszawa nie wyobraża sobie przeprowadzenia wyborów".
Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski: "Warszawa nie wyobraża sobie przeprowadzenia wyborów". (ONS.pl, Fot: Paweł Kibitlewski)
d4h3mk7

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy był gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Pytany był m.in. o sytuację w warszawskich szpitalach. Jak stwierdził, sytuacja nie jest zła a dziesięć szpitali radzi sobie bez większych problemów. Zaznaczył jednak, ze brakuje testów z czym zwrócił się do rządu.

Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski: "Warszawa jest zabezpieczona"

Trzaskowski zaznaczył, że testów jest za mało ale Warszawa robi wszystko, by postawić laboratoria na nogi. Przygotowanie na pik zachorowań określił też jako "dobre". - W Warszawie mamy większość sprzętu. Robimy zakupy, ale też brakuje nam chociażby 30 stanowisk opieki specjalnej. Warszawa jest zabezpieczona, ale pamiętajmy, że to duże miasto - podkreślił prezydent miasta.

d4h3mk7

Pytany o to, ilu pacjentów z koronawirusem jest w Warszawie, Trzaskowski odpowiedział, że jest to około 90 osób. Dodał jednak, że rząd zastrzega sobie wszelkie dane na temat osób zakażonych.

Zobacz też: Mimo koronawirusa, wybory bez zmian 10 maja? "To zbrodnia"

Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski: "Apelujemy, by ludzie zostali w domach"

Polityk zdementował też plotki o zamknięciu i odizolowaniu miasta. - To wszystko plotki. Takich informacji nieprawdziwych jest niestety mnóstwo. Apeluję, słuchajmy uważnie tego, co mówi rząd - zaznaczył Rafał Trzaskowski.

d4h3mk7

Prezydent stolicy nie uniknął też pytań o kontrowersyjną decyzję dotyczącą zmiany rozkładu komunikacji miejskiej na weekendowy. Polityk tłumaczył, że "decyzja jest racjonalna" i była analizowana przez szereg ekspertów. - My też apelujemy, żeby ludzie zostali w domach, o ile to możliwe. Tam, gdzie te autobusy są konieczne, wysyłamy ich więcej - mówił.

Pytany o to, dlaczego władze Warszawy nie zdecydowały się na zniesienie opłaty parkingowej, Trzaskowski również stwierdził, że to "racjonalne podejście". - Mi właśnie na tym zależy, żeby w tej trudnej sytuacji można było znaleźć miejsce do parkowania. Gdybyśmy znieśli opłaty, tych miejsc by nie było - podkreślił Trzaskowski.

Polityk zaznaczył też, że nie przewiduje zamykania kolejnych parków w mieście. Przypomnijmy, że z powodu stanu zagrożenia epidemicznego zamknięto Łazienki Królewskie. Tu Trzaskowski podkreślił jednak, że wszystko zależy od zachowania Warszawiaków.

d4h3mk7

Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski: "Warszawa nie wyobraża sobie zorganizowania wyborów"

Wśród innych decyzji związanych z walką z koronawirusem Trzaskowski wymienił obniżenie czynszu dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji. - Mamy straty idące w setki milionów, ale decydujemy się na ten krok, by pomóc naszym mieszkańcom - podkreślił.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Na koniec Rafał Trzaskowski pytany był o wybory prezydenckie w Warszawie. Na wstępie polityk nazwał decyzję rządu jako "nieodpowiedzialną". - Miasto Warszawa nie wyobraża sobie zorganizowania wyborów prezydenckich - podkreślił i dodał, że "nie chce narażać żadnego warszawiaka i warszawianki na zagrożenie".

d4h3mk7

Czytaj także: Koronawirus we Włoszech. Pacjent "zero" opuścił szpital w Lombardii

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania i informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4h3mk7

Podziel się opinią

Share

d4h3mk7

d4h3mk7
Więcej tematów