Trwa ładowanie...
d48ordd

Koronawirus w Polsce. Prezydent Rybnika pisze do Łukasza Szumowskiego o napiętnowaniu rybniczan

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera napisał do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego list w sprawie wprowadzonych obostrzeń. Powiat rybnicki jest jednym z "czerwonych powiatów", w których obowiązywać będzie największy rygor sanitarny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Prezydent Rybnika pisze do Łukasza Szumowskiego o napiętnowaniu rybniczan
Koronawirus w Polsce. Prezydent Rybnika pisze do Łukasza Szumowskiego o napiętnowaniu rybniczan (Facebook)
d48ordd

Prezydent Rybnika opublikował treść listu do Łukasza Szumowskiego na Facebooku. Poinformował też, że podobne listy szykują inne objęte obostrzeniami miejscowości.

Koronawirus w Polsce. Samorządy pominięte

Piotr Kuczera napisał w liście do ministra zdrowia, że dziwi go brak jakichkolwiek konsultacji decyzji o wprowadzeniu obostrzeń z samorządami. Oznacza to w jego opinii zupełne pominięcie władz samorządowych w zarządzaniu podlegającym im obszarom.

d48ordd

Zdaniem Kuczery tak prowadzone działania władz centralnych mogą mieć poważne konsekwencje. Uważa, że rybniczanie i mieszkańcy wszystkich "czerwonych powiatów" mogą stać się ofiarami ostracyzmu społecznego. Decyzję ministra zdrowia ocenił jako "wprowadzającą chaos i piętnującą rybniczan".

Kancelaria Sejmu usunęła zdjęcie Andrzeja Dudy na tle posłów Lewicy. Pojawili się w tęczowy maseczkach

Koronawirus w Polsce. Niejasne zasady rygoru sanitarnego

Prezydent Rybnika zwrócił również uwagę na fakt, że wielu mieszkańców zarządzanego przez niego miasta, pracuje poza nim, np. w Katowicach, leżących poza obszarem objętym najwyższym rygorem sanitarnym. Zwrócił też uwagę na regulacje dotyczące organizowania wesel. Jego zdaniem w sytuacji niemożności zorganizowania imprezy w powiecie rybnickim, mieszkańcy uczynią to gdzie indziej, co czyni rygor kompletnie bezsensownym.

d48ordd

Kuczera zaapelował również o niedzielenie Polaków na tych, którzy zarażają i tych, których przed zarażeniem należy chronić. W jego opinii nowe lokalne obostrzenia prowadzą do podziałów społecznych w i tak mocno podzielonej już Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48ordd

Podziel się opinią

Share
d48ordd
d48ordd
Więcej tematów