Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Premier ostrzega. Powołał doradcę ds. COVID-19

Sytuacja w Polsce robi się coraz bardziej dramatyczna. Premier Mateusz Morawiecki ostrzega, że koronawirus to wróg, którego rozpoznanie dopiero się odbywa, więc nie wolno go lekceważyć. Zapowiada, że za kilka dni rząd może ogłosić kolejne obostrzenia. Powołał głównego doradcę ds. COVID-19.
Share
Koronawirus w Polsce. Premier powołał głównego doradcę
Koronawirus w Polsce. Premier powołał głównego doradcęŹródło: PAP
d44garj

- Idziemy drogą środka. Jeśli kolejne obostrzenia będą niezbędne to je za 2-3 dni ogłosimy. Obrona miejsc pracy i świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalna. Ochrona zdrowia i życia i ochrona gospodarki to nasza droga, którą obraliśmy - zapowiedział premier na konferencji prasowej.

Mateusz Morawiecki poinformował, że ok. 600 podłączonych respiratorów jest zaangażowanych w walkę z COVID-19. - Wolnych dzisiaj jest ok. 800 aparatów. Ponad 2000 respiratorów jest dostępnych w magazynach Agencji Rezerw Materiałowych, które będą rozdysponowane w szpitalach - zadeklarował.

- Niedawno stąd z magazynu wyjechał lek remdesivir, który wspiera leczenie COVID-19. Tego leku w minionych miesiącach zamówiliśmy 80 tys. dawek. Co miesiąc przychodzi 20 tys. dawek tutaj do magazynu i są rozdysponowane do szpitali - mówił premier przed magazynem Agencji Rezerw Materiałowych.

d44garj

Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban głównym doradcą ds. COVID-19

Mateusz Morawiecki powołał w poniedziałek profesora Andrzeja Horbana na głównego doradcę ds. COVID-19. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku.

"Prof. Andrzej Horban to wybitny specjalista, autorytet w swojej dziedzinie i krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych, z którego opinii i rad korzystałem od czasu wybuchu pandemii" - napisał premier.

Przekazał, że stanie on na czele nowej, specjalnej grupy rządowych doradców epidemiologicznych. "Formalizujemy naszą dotychczasową współpracę i wciąż ulepszamy procedury, korzystając z najlepszych umysłów i źródeł wiedzy, jakie ma do zaoferowania Polska i świat" - czytamy w poście premiera.

Koronawirus w Polsce. Dramatyczne prognozy

Minister Zdrowia zaznaczył, że wkrótce możemy spodziewać się nawet kilkunastu tysięcy zakażeń dziennie. - Ten wzrost nie zahamował. On przez weekend zawsze jest mniejszy. Możemy spodziewać się, że w przyszły tydzień wejdziemy z liczbą nawet 15-20 tysięcy zakażeń - podkreślił.

d44garj

Szpital na Stadionie Narodowym? Karczewski: To nie będzie szpital polowy

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje

"Mamy 7482 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1201), mazowieckiego (849), śląskiego (685), łódzkiego (679), lubelskiego (526), pomorskiego (481), kujawsko-pomorskiego (473), podkarpackiego (458), wielkopolskiego (423), dolnośląskiego (406), opolskiego (348), podlaskiego (283), zachodniopomorskiego (217), warmińsko-mazurskiego (190), świętokrzyskiego (170) i lubuskiego (93)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Podano, że z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 36 osób. Łącznie w ciągu ostatniej doby to 41 ofiary śmiertelne.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła już do 183 248. W sumie zmarło 3 614 chorych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44garj

Podziel się opinią

Share
d44garj
d44garj
Więcej tematów