Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki: dzwoniłem do Charlesa Michela

W środę rano potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. - W ramach Grupy V4 chcemy wymieniać się doświadczeniami i informacjami - oświadczył na konferencji w Pradze premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał, że rozmawiał z szefem Rady Europejskiej.

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki: dzwoniłem do Charlesa MichelaŹródło: PAP, fot: PAP/Leszek Szymański
d3umypn
d3umypn

Szef rządu w środę przebywa w Pradze na nadzwyczajnym spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej. Wśród omawianych kwestii pojawiła się przede wszystkim sytuacja związana z rozprzestrzeniającym się w Europie koronawirusem.

- Dzwoniłem do Charlesa Michela. Przewodniczący Rady Europejskiej jest świadomy ryzyka związanego z koronawirusem. I nie tylko z punktu widzenia zdrowia publicznego, ale i wzrostu gospodarczego - oświadczył premier. Mateusz Morawiecki zachwalał także działania Grupy Wyszehradzkiej podczas kryzysowej sytuacji.

- Chcemy wymieniać się doświadczeniami. Ja mówiłem kolegom z V4 o naszej ustawie, który przyjął Sejm. Wymieniamy się także doświadczeniami w przypadku działań konkretnych instytucji - dodał premier. Morawiecki powtórzył także, że Polska jest przygotowana na każdą ewentualność związaną z SARS-CoV-2.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Trwa spotkanie premierów V4 w Pradze w sprawie koordynacji i współpracy przy koronawirusie. Po powrocie z Pragi, po południu odbędzie się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego - przekazał na Twitterze Michał Dworczyk.

d3umypn

W środę rano potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawriusem. Pacjent przyjechał z Niemiec i zgłosił się do lekarza w Zielonej Górze. Ten, po wywiadzie, ocenił, że ryzyko zarażenia koronawirusem jest wysokie i polecił skontaktować się ze służbami sanitarnymi.

Wśród państw Grupy Wyszehradzkiej, oprócz Polski, tylko Czechy mają 5 potwierdzonych przypadków zakażenia Sars-CoV-2. Zarówno Słowacja jak i Węgry nie mają póki co informacji o ewentualnych pacjentach z objawami koronawirusa.

Koronawirus z Chin. COVID-19 atakuje kolejne regiony

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko się rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do środowego poranka potwierdzono śmierć 3198 osób. Zarażonych nim jest już ponad 93 tys. osób na całym globie.

arcgis
Źródło: arcgis
d3umypn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3umypn
Więcej tematów