Trwa ładowanie...
d2fv8ri

Koronawirus w Polsce. Powrót do szkoły w Zakopanem w formie zdalnej

Władze Zakopanego obawiają się rozpoczęcia roku szkolnego w momencie pandemii koronawirusa w Polsce. Zdają sobie sprawę, że wielu turystów przybywa do miasta po sezonie. Z tego powodu dzieci do tradycyjnej formy nauczania wrócą 28 września. Wcześniej lekcje będą online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Zdalne rozpoczęcie roku szkolnego w Zakopanem
Koronawirus. Polska. Zdalne rozpoczęcie roku szkolnego w Zakopanem (East News, Fot: Krzysztof Mystkowski)
d2fv8ri

Rozpoczęcie roku szkolnego coraz bliżej. Władze Zakopanego przyznają, że z niepokojem obserwują rozwój sytuacji epidemiologicznej w regionie. Zdają sobie sprawę z turystycznego charakteru miasta. Wiele osób planuje bowiem swój urlop w okresie wrześniowym po sezonie. W związku z tym lokalni rządzący zaczęli rozważać, jak ma wyglądać powrót do szkoły w takiej sytuacji.

Koronawirus. Polska. Zdalne rozpoczęcie roku szkolnego w Zakopanem

W końcu zdecydowali, że początek roku szkolnego będzie w formie zdalnej. Władze miasta podkreśliły, że chodzi o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i obywateli. Dodają, że w sezonie turystycznym panuje wzmożony przepływ osób. Rządzący Zakopanem zaznaczają, że decyzję konsultowali z dyrektorami, nauczycielami, lekarzami i rodzicami.

d2fv8ri

Przeczytaj: Powrót do szkoły. Nauczyciele mogą rozprzestrzeniać wirusa na wielką skalę

Uważają, że stacjonarny powrót do szkoły 1 września może "skutkować gwałtownym wzrostem zachorowań, a tym samym paraliżem całego systemu edukacji w mieście". Władze Zakopanego uspokajają, że zgodnie z zapowiedziami Mateusza Morawieckiego rodzice, którzy będą musieli zajmować się dziećmi, dostaną zasiłek opiekuńczy.

Powrót do szkoły. Szymon Hołownia: prezydent powinien wezwać na dywanik ministra Piontkowskiego

Zakopane. Tradycyjny powrót do szkoły pod koniec września

Tradycyjny powrót do szkolnych ław czeka uczniów dopiero 28 września. Wówczas ma się rozpocząć nowy rok szkolny w maksymalnym rygorze sanitarnym. Każda placówka ma dysponować środkami ochrony osobistej i pomieszczeniem, które będzie można wykorzystać w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych - tzw. izolatką.

d2fv8ri

Przeczytaj: Rozpoczęcie roku szkolnego. Szef MEN: Wytyczne dla dyrektorów muszą być ogólne

Pozostałe rygory to ograniczenie przebywania rodziców i opiekunów uczniów na terenie budynku oraz zakaz organizowania apeli, uroczystości szkolnych i grupowych wyjść na przerwy. Zaleca się, aby dzieci i młodzież nie wychodziły poza teren budynku podczas swoich lekcji. Miejsca nauki oraz ogólnodostępne powierzchnie mają być regularnie dezynfekowane. Ograniczeniom ma podlegać funkcjonowanie świetlic i stołówek.

Źródło: zakopane.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fv8ri

Podziel się opinią

Share
d2fv8ri
d2fv8ri