Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Politycy KO o "ustawie chroniącej władzę"

Politycy Koalicji Obywatelskiej skrytykowali poprawkę do ustawy o przeciwdziałaniu skutkom epidemii, usprawiedliwiającej łamanie prawa w walce z COVID-19. W ich ocenie służy ona wyłącznie ochronie władzy i tuszowaniu afer.

Koronawirus w Polsce. Politycy KO o "ustawie chroniącej władzę"Koronawirus w Polsce. Politycy KO o "ustawie chroniącej władzę"Źródło: PAP
d3m5sau

Posłowie Koalicji Obywatelskiej przedstawili swoje stanowisko wobec kontrowersyjnej poprawki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Koronawirus w Polsce. PiS chce "przewalać" publiczne pieniądze?

Paweł Olszewski ocenił, że wprowadzona przez PiS poprawka służy wyłącznie umożliwieniu rządzącym bezkarne wydawanie publicznych pieniędzy. Poseł podał również przykłady sytuacji, które miałyby zostać usprawiedliwione z użyciem poprawki. Wspomniał o zakupie respiratorów i maseczek bez atestów przez ministerstwo zdrowia.

- Mamy do czynienia z polityczno-prawną bandyterką. Doprowadzi to do sytuacji, w której prawo będzie działało wstecz, w której rządzący będą mogli robić przekręty za publiczne pieniądze. Kupować respiratory od handlarzy broni i maseczki bez atestów. Mówiąc brutalnie rządzący chcą przewalać publiczną kasę i nie odpowiadać za to karnie - powiedział Olszewski.

Koronawirus. "Lex Sasin" zapewni bezkarność politykom? Wiceminister przekonany o "uczciwości administracji"

Koronawirus w Polsce. KO: Walka z COVID-19 to pretekst

Zdaniem posłów opozycji PiS używa walki z koronawirusem, by chronić swoje niepowodzenia. Zaniedbuje tym samym przedsiębiorców, którym obiecane zostały rekompensaty, przedłużenie ZUSu i postojowego. Dlatego KO zapowiada, że będzie głosowało przeciw - ich zdaniem - haniebnej poprawce na każdym etapie jej procedowania.

Marcin Kierwiński zaznaczył, ze ustawy nie mogą być tworzone z myślą usprawiedliwianiu łamania prawa. - Przestępstwo musi być zawsze osądzone. Żadna ustawa nie może z tej odpowiedzialności zwolnić. Rząd nie wyjaśnia własnych afer tylko przygotowuje tego typu ustawę. COVID-19 stał się dla PiS dobrym narzędziem do dobrego życia i interesów - ocenił poseł.

d3m5sau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5sau
Więcej tematów