Trwa ładowanie...
d4gvfe7

Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane ministerstwa. Kilkaset zgonów ostatniej doby [15 stycznia]

Koronawirus nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane na temat pandemii. Resort poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia i kilkuset ofiarach śmiertelnych.
Share
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane
Koronawirus w Polsce. Najnowsze daneŹródło: PAP
d4gvfe7

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się znów w niepokojącym tempie. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące epidemii.

Resort poinformował o kolejnych 7795 przypadkach zakażenia i 386 ofiarach śmiertelnych. "Mamy 7 795 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (946), wielkopolskiego (768), zachodniopomorskiego (749), pomorskiego (740), kujawsko-pomorskiego (712), śląskiego (601), łódzkiego (495), dolnośląskiego (477), warmińsko-mazurskiego (420), lubelskiego (355), małopolskiego (321), podlaskiego (277), podkarpackiego (232), lubuskiego (218), opolskiego (214), świętokrzyskiego (127)" - czytamy w komunikacie MZ.

143 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

d4gvfe7

Z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 298 osób. Liczba osób zakażonych wzrosła do 1 422 320. W sumie od początku pandemii zmarło w Polsce 32 844 chorych.

Koronawirus w Polsce. Rząd przedłuża obostrzenia

Po 18 stycznia zostaną utrzymane wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Wyjątkiem będzie powrót do szkoły i nauczania stacjonarnego dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

d4gvfe7

Wciąż zamknięte pozostają hotele i pensjonaty. Zamknięte też będą stoki, a z infrastruktury sportowej będą mogły skorzystać osoby, które profesjonalnie uprawiają sport. Osoby, które wrócą do Polski transportem zbiorowym, będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę.

Minister zdrowia na konferencji prasowej zwracał uwagę na zagrożenie trzecią falą koronawirusa. Podkreślił, że w Europie jest sporo sygnałów, które o tym świadczą.

  WP
Źródło: WP

Szczepionka na COVID. Ruszyły zapisy dla seniorów. "Olbrzymi ruch"

Od północy ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób z rocznika 1941 i z roczników niższych. Termin można zarezerwować przez internet, telefon lub w punkcie szczepień. Zainteresowanie już jest ogromne.

d4gvfe7

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Jednak u niektórych operatorów ten numer nie działa i należy wpisać cały: 22 62 62 989. W trakcie rozmowy będzie można wybrać termin i miejsce szczepienia.

Aby to zrobić, potrzebny jest numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który potem będzie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Można zapisać się także online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Wówczas automatycznie wyświetlą się proponowane terminy i miejsca szczepień w okolicy pacjenta. Można jednak wybrać inne, posługując się wyszukiwarką.

Senior może również skontaktować się bezpośrednio z wybranych punktem szczepień i tam się zapisać. Lista takich miejsc dostępna jest również na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

d4gvfe7

"Możesz anulować wizytę, zmienić termin lub wybrać inny punkt szczepień przed przyjęciem pierwszej dawki szczepionki. Jednak już po pierwszym szczepieniu – nie będziesz mógł dokonać zmiany. Wynika to z konieczności podania drugiej dawki szczepionki, która pochodzi od tego samego producenta. Druga dawka musi też zostać podana w określonym terminie, tak by szczepienie było maksymalnie skuteczne" - czytamy na stronie rządowej.

Afera szczepionkowa na WUM. Bartosz Arłukowicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gvfe7

Podziel się opinią

Share
d4gvfe7
d4gvfe7
Więcej tematów