Trwa ładowanie...
dennsur

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko na koloniach na Warmii i Mazurach. Jest jedna ofiara

Od weekendu rośnie liczba zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. Ognisko zakażeń potwierdzono na koloniach pod Olsztynem. W Elblągu zmarła 80-latka z powiatu piskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Warmia i Mazury ze wzrostem zakażeń. Nowe ogniska wirusa i jedna ofiara
Koronawirus w Polsce. Warmia i Mazury ze wzrostem zakażeń. Nowe ogniska wirusa i jedna ofiara (Materiały prasowe)
dennsur

Epidemia koronawirusa nie słabnie. Mimo spadku dobowej liczby zakażeń w całej Polsce wciąż wykrywane są nowe ogniska zakażeń, które mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania wirusa.

Koronawirus w Polsce. Wzrost zakażeń na Warmii i Mazurach

Pierwsze informacje o wzroście zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim pojawiły się już w sobotę. Odnotowano wtedy 31 przypadków zakażeń. Najgorsza sytuacja miała miejsce w powiecie ostródzkim, gdzie doszło do "ciągu" zakażeń w rodzinie.

dennsur

Zła sytuacja jest także w Elblągu. Według "Gazety Wyborczej" odnotowano tam szereg zakażeń u grupy osób, która wypoczywała na jednej z plaż w Mierzei Wiślanej. Do teraz nie wiadomo, od kogo te osoby się zakaziły.

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń na kolonii na Warmii i Mazurach

Nieciekawe informacje płyną też z powiatu olsztyńskiego. Tam na koloniach przebywały dzieci z województwa mazowieckiego. - Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone - przekazał w rozmowie z PAP, na którą powołuje się Radio Zet, Janusz Dzisko z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

dennsur

Reszta grupy została odesłana na obowiązkową kwarantannę, a kolonie rozwiązał organizator.

Koronawirus w Polsce. Warmia i Mazury. Nie żyje 80-latka

Według danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej dobry w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 34 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarła też jedna osoba. To 80-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Elblągu.

Oprócz 80-latki w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 11 innych osób. Potwierdzono też 551 nowych przypadków. Walkę z chorobą wygrało 273 zakażonych.

Źródło: Radio Zet / "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dennsur

Podziel się opinią

Share
dennsur
dennsur
Więcej tematów