Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia (16 listopada)

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dotyczące zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby przybyło 20 816 zakażonych. Zmarły kolejne 143 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia (16 listopada)
Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia (16 listopada) (PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/JESSICA PASQUALON, JESSICA PASQUALON)

Koronawirus w Polsce każdego dnia przynosi tysiące nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniej doby przybyło 20 816 zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Wykonano 35 tys. testów.

Koronawirus. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Najnowsze przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (3322), mazowieckiego (2436), wielkopolskiego (2400), dolnośląskiego (1784), małopolskiego (1295), lubelskiego (1163), zachodniopomorskiego (1110), łódzkiego (1083), pomorskiego (1037), warmińsko-mazurskiego (1040), kujawsko-pomorskiego (896), podkarpackiego (842), świętokrzyskiego (787), lubuskiego (577), opolskiego (557), podlaskiego (487).

W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 16 osób. Kolejne 127 chorych zmarło w wyniku stwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przy innych chorobach. Łącznie zmarły 143 osoby.

Łącznie od początku epidemii koronawirusa w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 733 788 osób. W wyniku zakażenia zmarło 10 491 chorych.

Koronawirus w Polsce. najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia z 16 listopada WP
Koronawirus w Polsce. najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia z 16 listopada (WP, Fot: WP)

Koronawirus w Polsce. Tak będzie wyglądała pomoc dla przedsiębiorców. Jarosław Gowin zdradza szczegóły

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący liczby osób przebywających na kwarantannie, a także liczby zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach.

Slot

W szpitalach w całej Polsce przebywa obecnie 22 458 osób (+470). Podłączenia do respiratora wymaga 2103 pacjentów (-11). Na kwarantannie znajduje się ponad 422 tys. osób.

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia a obostrzenia

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce od 7 listopada mamy do czynienia z nowymi obostrzeniami. Rząd zdecydowało o zamknięciu sklepów w galeriach handlowych - wyjątkiem są m.in. sklepy z żywnością oraz apteki. Zamknięte zostały także kina, teatry, muzea i inne placówki związane z kulturą.

Slot

Od 9 listopada na zdalne nauczanie wysłano za to uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Tym samym dołączyły one do uczniów starszy roczników podstawówek oraz szkół średnich.

Nowe obostrzenia mają obowiązywać do 29 listopada, jednak jeżeli liczba zakażeń koronawirusem zacznie rosnąć, mogą zostać przedłużone.

Wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 może wiązać się także z narzuceniem narodowej kwarantanny, czyli lockdownem. Ten ma zostać wprowadzony, jeżeli średnia liczba zakażeń koronawirusem z jednego tygodnia wyniesie od 70 do 75 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Szacuje się, że osiągnięcie takiego wyniku jest możliwe w przypadku, w którym dzienna liczba zakażeń koronawirusem wyniesie powyżej 28 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów