Trwa ładowanie...
d29hd2c

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia

Bilans zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie. Pojawiają się nowe ogniska choroby, nie tylko na Śląsku. W piątek po południu resort zdrowia podał najnowsze informacje dotyczące przypadków zakażeń i zgonów.
Share
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa ZdrowiaŹródło: Getty Images, MARIUSZ KAPAŁA , POLSKA PRESS
d29hd2c

Mamy 192 nowe przypadki zakażenia - poinformowało po południu na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki zakażenia stwierdzono w województwach: śląskim (93), mazowieckim (33), łódzkim (30), dolnośląskim (13), małopolskim (9), wielkopolskim (8), podlaskim (3), świętokrzyskim (1), pomorskim (1) i lubelskim (1).

Resort poinformował także o jednym zdjętym z wykazu przypadku, błędnie zaraportowanym przez WSSE w Bydgoszczy.

d29hd2c

Niestety, ministerstwo poinformowało o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem. To 93-letnia kobieta z Gdańska, 76-letni mężczyzna z Raciborza, 94-letni mężczyzna z Kozienic, 45-letni mężczyzna z Radomia, 83-letni i 71-letni mężczyzna oraz 63-letnia kobieta z Warszawy i 83-letnia kobieta z Poznania. Jak podaje resort "większość osób miała choroby współistniejące".

Liczba zakażonych od początku epidemii wzrosła do 23 155 osób. 1 051 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d29hd2c

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia wprowadził wówczas w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, a także przekształcił pierwsze 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

d29hd2c

12 maja odnotowano w Polsce 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju (poprzedni padł 19 kwietnia odnotowano wówczas 545 nowych przypadków). Większość zakażonych - aż 492 osoby - to mieszkańcy Śląska.

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

d29hd2c

Koronawirus na świecie. Najwięcej zakażonych w USA

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 5,8 mln zakażeń. Zmarło ponad 361 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d29hd2c

Podziel się opinią

Share
d29hd2c
d29hd2c
Więcej tematów