Trwa ładowanie...
d2872st

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia

Bilans zakażeń koronawirusem w Polsce wciąż rośnie. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje o nowych przypadkach zakażenia i zgonach chorych na COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia (PAP)
d2872st

Mamy 225 nowych przypadków zakażenia - poinformowało po południu na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki zakażenia potwierdzono w województwach: śląskim (69), mazowieckim (65), łódzkim (46), wielkopolskim (12), dolnośląskim (11), świętokrzyskim (6), małopolskim (5), opolskim (3), podlaskim (3), podkarpackim (2), pomorskimego (2) i lubuskim (1).

Niestety, resort poinformował także o kolejnych 8 zgonach chorych na COVID-19. To 93-letnia kobieta z Raciborza, 73-letni mężczyzna i 85-letnia kobieta z Tych, 66-letnia kobieta z Cieszyna, 87-letnia kobieta z Wolicy, 58-letni mężczyzna z Poznania, 79-letni mężczyzna z Siedlec oraz 71-letni mężczyzna z Bolesławca. Jak informuje resort "większość osób miała choroby współistniejące".

d2872st

Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii wzrosła do 22 825. Zmarło 1 038 osób.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

d2872st

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

12 maja odnotowano w Polsce 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju (poprzedni padł 19 kwietnia odnotowano wówczas 545 nowych przypadków). Większość zakażonych - aż 492 osoby - to mieszkańcy Śląska.

d2872st

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

Koronawirus na świecie. Najwięcej zakażonych w USA

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 5,7 mln zakażeń. Zmarło ponad 356 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2872st

Podziel się opinią

Share
d2872st
d2872st