Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych nadal rośnie. Najgorsza sytuacja wciąż panuje na Śląsku. Nowe ognisko zakażeń pojawiło się w Wielkopolsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło informacje o zakażenia i zgonach z powodu COVID-19.

Share
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia
Źródło: Agencja FORUM
d1s7qfz

Mamy 245 nowych przypadków zakażenia - poinformowało rano na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki zakażeń odnotowano w województwach: śląskim (189), wielkopolskim (16), zachodniopomorskim (12), małopolskim (10), świętokrzyskim (4), lubelskim (4), pomorskim (3), lubuskim (3), dolnośląskim (3) oraz kujawsko-pomorskim (1).

d1s7qfz

Niestety, 3 osoby zmarły. To 78-letni mężczyzna z Tych, 78-letni mężczyzna z Cieszyna oraz 60-letnia kobieta z Puław. Jak informuje resort "wszystkie osoby miały choroby współistniejące".

"W związku z przekazanym przez WSSE Olsztyn raportem dotyczącym jednego wyniku fałszywie dodatniego, odejmujemy go ze statystyk" - poinformował resort. Tym samym łączna liczba przypadków zakażenia SARS-CoV-2 od początku epidemii wzrosła do 19 983. Zmarło 965 osób.

Zgodnie z informacjami resortu w szpitalach przebywa obecnie 2 330 osób chorych na COVID-19. Kwarantanną objętych jest 77 461 osób, pod nadzorem epidemiologicznym jest 19 729 osób. Od początku epidemii wyzdrowiały 8 452 osoby.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d1s7qfz

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

12 maja odnotowano w Polsce 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju (poprzedni padł 19 kwietnia - odnotowano wówczas 545 nowych przypadków). Większość zakażonych - aż 492 osoby - to mieszkańcy Śląska.

d1s7qfz

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

Koronawirus na świecie. Najwięcej zakażonych w USA

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 5 mln zakażeń. Zmarło ponad 328 tys. osób.

d1s7qfz

Najwięcej zakażonych odnotowano w USA - jak wynika z danych Johns Hopkins University & Medicine - już prawie 1,6 mln osób, zmarło ponad 93 tys.

Na drugim miejscu znalazła się Rosja, w której odnotowano już ponad 308 tys. zakażonych.

Błyskawicznie rośnie liczba zakażonych w Brazylii - sięgnęła już ponad 291 tysięcy. Wśród zakażonych są także przedstawiciele odizolowanych od świata rdzennych plemion, żyjących w dżungli amazońskiej.

Także w Europie epidemia dała się dotkliwie we znaki. Prawie 250 tys. zakażonych jest w Wielkiej Brytanii, w Hiszpanii zakaziło się ponad 232 tys. osób, we Włoszech - ponad 227 tys., we Francji - ponad 181 tys., w Niemczech - ponad 178 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1s7qfz

Podziel się opinią

Share
d1s7qfz
d1s7qfz
Więcej tematów