Trwa ładowanie...
dys2591

Koronawirus w Polsce. Mława. Pacjentka szpitala z COVID-19. Wstrzymano przyjęcia na oddział internistyczny

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z pacjentek przybywających w szpitalu SPZOZ w Mławie. Placówka do odwołania wstrzymała przyjęcia na oddział internistyczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Mława. U pacjentki szpitala wykryto COVID-19
Koronawirus. Mława. U pacjentki szpitala wykryto COVID-19 (Google Maps)
dys2591

Pacjentka, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, trafiła do mławskiego szpitala SPZOZ z zapaleniem płuc w ubiegłym tygodniu. Obecnie przebywa w specjalistycznej placówce w Warszawie.

Dyrektor szpitala Waldemar Rybak w rozmowie z PAP przekazał, że choroba, z którą trafiła pacjentka, jest podobna do COVID-19. W związku z tym zostały wdrożone odpowiednie procedury, a także reżim sanitarny. Pobrano wymazy, jednak wynik badań był ujemny. Kobieta została więc skierowana do leczenia w oddziale internistycznym.

Koronawirus. Mława. Pacjenci do leczenia planowego nie są przyjmowani

Jeszcze w trakcie leczenia pacjentki podjęto decyzję o ponownym wykonaniu testu w kierunku koronawiursa. Tym razem wynik był dodatni. Dyrektor placówki podkreślił jednocześnie, że szpital funkcjonuje obecnie normalnie, poza oddziałem internistycznym, gdzie pacjenci do leczenia planowego nie są przyjmowani.

dys2591

Rekonstrukcja rządu. PiS wymieni Ziobrę na Kosiniaka? Wicemarszałek oburzony

- Będziemy musieli pobrać tam wymazy od wszystkich pracowników i pacjentów, którzy mieli ewentualnie kontakt z zakażoną osobą– wskazał Rybak.

Jak przyznał, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u kobiety, dwie osoby, które podobnie jak ona były tam wcześniej hospitalizowane, objęto kwarantanną. Personel oddziału internistycznego mławskiego szpitala, czyli łącznie 30 osób, objęto nadzorem epidemiologicznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PAP

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów