Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Mława kolejnym ogniskiem zakażeń. Szukają osób z klubu, kościoła i sklepu spożywczego

Epidemia koronawirusa w Polsce nabiera na sile. Kolejne ognisko zakażeń stwierdzono w Mławie (woj. mazowieckie). Zaczęło się od młodej dziewczyny, od której zakazili się uczestnicy jednej z mszy oraz osoby, które bawiły się w lokalnej dyskotece.

Share
Koronawirus w Polsce. Mława kolejnym ogniskiem zakażeń. Szukają osób z klubu, kościoła i sklepu spożywczegoŹródło: Pixabay
do7vbtn

Jak informuje lokalny sanepid, młoda dziewczyna początkowo bawiła się na dyskotece w Borkowie pod Sierpcem, a następnego dnia udała się na chrzciny do jednej z parafii w Mławie.

Koronawirus w Polsce. Mława. Zakażała na dyskotece i w kościele

Kobieta stała się źródłem zakażeń koronawirusem u pięciu osób. Według informacji RMF FM, chodzi m.in. o pracownika szpitala w Mławie oraz pracownicę sklepu spożywczego w Strzegowie.

Służby sanitarne ustaliły już dane 70 osób, które miały kontakt z dziewczyną. Sanepid przekazał im informację o konieczności odbycia kwarantanny. Pobrano od nich wymazy. Teraz czekają na wyniki testów na obecność koronawirusa.

Zobacz też: PiS dostrzegł problem kopalń. Balcerowicz komentuje plan Sasina

Koronawirus w Polce. Mława i apel o zgłaszanie do sanepidu

To nie wszystko. Sanepid w dalszym ciągu prowadzi dochodzenie epidemiologiczne. Osób, które mogły zetknąć się z zakażoną dziewczyną oraz innymi zakażonymi, może być znacznie więcej.

do7vbtn

Na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie zamieszczono apel wzywający do zgłaszania się osób, które 19 lipca uczestniczyły we mszy świętej o godzinie 10:30 w kościele Świętej Rodziny w Mławie. Właśnie w tej liturgii uczestniczyła zakażona dziewczyna.

Do lokalnych służb sanitarnych powinny zgłosić się także te osoby, które w dniach 20-25 lipca robiły zakupy w sklepie spożywczym w Strzegowie. To samo powinny zrobić osoby, które w dniach 20-24 lipca pojawiły się w sklepie mięsnym w Mławie.

Zgłaszać się można pod następującymi numerami telefonów: 23 654 35 73 oraz 23 654 33 36.

Koronawirus w Polsce. Padł dobowy rekord zakażeń

Epidemia koronawirusa i nowe ogniska SARS-CoV-2 to w ostatnich dniach poważny problem w całym kraju. W czwartek padł rekord pod względem stwierdzonych przypadków zakażeń. Obecność koronawirusa potwierdzono u 615 osób. Zmarło też kolejne 15 chorych.

do7vbtn

Od początku epidemii zakażenie koronawirusem stwierdzono u 45 tys. 31 osób. Z powodu powikłań zmarło 1719 pacjentów. Walkę z wirusem wygrało blisko 34 tysiące zakażonych.

Źródło: RMF FM

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

do7vbtn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do7vbtn
do7vbtn
Więcej tematów