Trwa ładowanie...
d174x16

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zakazuje wypowiadania się konsultantom wojewódzkim

Konsultanci wojewódzcy zostali zobowiązani do niewypowiadania się na tematy dotyczące koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, że chce przez to "zapewnienia przekazywania informacji merytorycznie prawidłowych i jednolitych". - To cenzura - padają opinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zastanawiające pismo wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko
Koronawirus w Polsce. Zastanawiające pismo wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d174x16

- Część konsultantów wojewódzkich to lekarze, którzy pracują w szpitalach, do których trafiają osoby zrażone. Oni wypowiadają się publicznie o brakach podstawowych środków ochrony. Może stąd to pismo - powiedział w rozmowie z portalem onet.pl jeden z konsultantów wojewódzkich.

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko rozesłała do konsultantów krajowych pismo, w którym prosi ich o zobowiązanie konsultantów wojewódzkich do niewypowiadania się nt. koronawirusa. Chce również, by konsultanci krajowi konsultowali się z Ministerstwem Zdrowia i GIS, zanim zabiorą w tej kwestii głos.

Resort poinformował, że "pismo miało na celu zapewnienie przekazywania informacji merytorycznie prawidłowych i jednolitych oraz uniknięcie nieuzasadnionego wzniecania niepokoju". - To cenzura - krytykuje inny konsultant wojewódzki, do którego dotarł portal.

d174x16

Zobacz też: Jarosław Kaczyński będzie chciał przełożyć wybory? Borys Budka uważa, że może się tak stać w dwóch przypadkach

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej obostrzeń

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o nowych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Rząd podejmuje kolejne działania, by ograniczyć skutki Covid-19. W piątek posłowie debatowali nad tzw. tarczą antykryzysową.

d174x16

W kraju wprowadzono wiele restrykcji. Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać się po kraju poza celami bytowymi, zdrowotnymi czy zawodowymi. "Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań" - czytamy na stronie gov.pl. Obostrzenia nie dotyczą "najbliższych osób".

Źródło: onet.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d174x16

Podziel się opinią

Share

d174x16

d174x16
Więcej tematów