Trwa ładowanie...
d3qn8ll

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o najnowszych przypadkach

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia o sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce. Jak czytamy w komunikacie, od ostatniego raportu stwierdzono kolejnych 107 przypadków. Zmarło też 7 osób.
Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP
d3qn8ll

107 nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w Polsce od popołudniowego raportu z poniedziałku 1 czerwca. Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (53), wielkopolskiego (33), opolskiego (10), zachodniopomorskiego (4), dolnośląskiego (2), podlaskiego (2), lubuskiego (2) i pomorskiego (1).

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje

Zmarło też kolejne 7 osób. Jak informuje resort zdrowia są to: 84-letni mężczyzna z Raciborza, 62-letnia kobieta, 77-letni mężczyzna, 59-letnia kobieta, 64-letni mężczyzna, 70-letnia kobieta ze Zgierza oraz 86-latek. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Jedna osoba została usunięta z wykazu. "Z uwagi na usunięcie przez WSSE w Krakowie 1 przypadku zakażenia, usuwamy go" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

d3qn8ll

Od wybuchu epidemii w Polsce stwierdzono 24 271 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1081 pacjentów. Jak informuje resort zdrowia, z koronawirusem wygrało też 11 726 osób. W szpitalach pozostaje blisko 2200 pacjentów.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

W Polsce wprowadzony został IV etap odmrażania gospodarki. Od 30 maja przestał obowiązywać nakaz noszenia maseczek "na świeżym powietrzu". Warunkiem jest zachowanie odpowiedniego odstępu od innych przechodniów. Obowiązek noszenia maseczki ochronnej został utrzymany w sklepach, kościołach i komunikacji miejskiej.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3qn8ll

Podziel się opinią

Share
d3qn8ll
d3qn8ll
Więcej tematów