Trwa ładowanie...
d2ko7uj

Koronawirus w Polsce. Minister Michał Woś zakażony. "My z rodziną już coraz lepiej"

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych, wśród nich znalazł się minister środowiska Michał Woś. Wirusa stwierdzono również u jego żony i dziecka. Polityk zamieścił nowy wpis o ich stanie zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Minister Michał Woś zakażony
Koronawirus w Polsce. Minister Michał Woś zakażony (PAP)
d2ko7uj

Michał Woś, jak sam przyznał w ubiegłym tygodniu, zakaził się koronawirusem od pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt. Potwierdzono, że jest on zakażony. Wówczas Woś skontaktował się z sanepidem, a następnie - zgodne z jego wytycznymi pojechał do szpitala zakaźnego. Ponieważ miał kaszel zdecydowano o pobraniu próbek do testu i domowej kwarantannie.

Po tym, jak test u ministra środowiska wypadł pozytywnie, zdecydowano o poddaniu kwarantannie wszystkich osób, które miały z nim kontakt - w tym 15 ministrów. Przeprowadzone u nich testy nie wykazały jednak zakażenia wirusem.

Oprócz ministra zakażona została również jego żona i córka. Teraz Michał Woś opublikował nowy wpis o przebiegu ich choroby.

d2ko7uj

Zobacz też: Stanisław Karczewski pracował przy pacjentach, ale testu na razie nie robi. "To byłby wielki błąd"

"My z rodziną już coraz lepiej. Dziewczyny rozpiera energia" - tak o rodzinie napisał minister Woś. Polityk dodał, że jego rodzina otrzymała "wiele życzliwości i wsparcia, też modlitewnego". "Teraz pomódlmy się proszę za tych wszystkich, którzy właśnie walczą o życie" - dodał. Wystosował również apel, by zostać w domu, jeśli to możliwe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce obowiązuje stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ko7uj

Podziel się opinią

Share

d2ko7uj

d2ko7uj
Więcej tematów