Trwa ładowanie...
d1aovmy

Koronawirus w Polsce. Mieczysław Struk: jestem zakażony

"Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja" - napisał w sobotę wieczorem na swoim profilu na Facebooku marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Mieczysław Struk: jestem zakażony
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d1aovmy

"Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym" - poinformował na swoim profilu na Facebooku Struk.

Samorządowiec otrzymał wyniki badań w sobotę. Jak informuje - "został objęty obowiązkową izolacją domową". Obowiązki marszałka województwa będzie pełnił zdalnie.

"Na moja żonę został nałożony obowiązek kwarantanny domowej. Czekam na wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące objęcia kwarantanną innych osób – szczególnie moich najbliższych współpracowników z Urzędu Marszałkowskiego" - informuje marszałek Struk.

"Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas" - kończy apelem swój wpis Mieczysław Struk.

d1aovmy

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych wciąż rośnie

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

Wirus przekroczył granice Chin i zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie. Do soboty zakażonych nim zostało już ponad 630 tys. osób. Zmarło blisko 29 tys. osób.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

Wśród zakażonych koronawirusem znalazł się między innymi minister środowiska Michał Woś, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika, poseł Solidarnej Polski Edward Siarka czy europoseł PSL Adam Jarubas.

d1aovmy

Podziel się opinią

Share
d1aovmy
d1aovmy
Więcej tematów