Trwa ładowanie...
d24y4h5

Koronawirus w Polsce. "Marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie ma żadnych objawów. Podda się testowi w piątek"

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki pozostaje w samoizolacji. To efekt czwartkowego spotkania, w którym uczestniczył m.in. zakażony koronawirusem wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Grodzki w piątek podda się testowi na obecność SARS-CoV-2.
Share
Koronawirus w Polsce. "Marszałek Senatu czuje się dobrze. Podda się testowi w piątek"
Koronawirus w Polsce. "Marszałek Senatu czuje się dobrze. Podda się testowi w piątek"Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d24y4h5

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w piątek będzie miał przeprowadzony test na obecność koronawirusa; do tego czasu jest w samoizolacji, nie ma żadnych objawów COVID-19 i czuje się dobrze - poinformowała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon.

CIS wcześniej informowało, że Grodzki będzie miał przeprowadzony test w środę.

"Marszałek Senatu dostał informację z sanepidu, że będzie testowany w piątek rano. Sanepid wziął pod uwagę takie czynniki jak odległość, jaka dzieliła pana marszałka od pana Zgorzelskiego, do tego marszałek Grodzki nie ma żadnych objawów, czuje się dobrze. Decyzja sanepidu jest więc taka, by przetestować go w piątek rano, do tego czasu marszałek jest w samoizolacji i pracuje zdalnie" - poinformowała w środę Godzwon.

d24y4h5

Piotr Zgorzelski, u którego zdiagnozowano koronawirusa, w czwartek 1 października wraz z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz wicemarszałkiem Senatu Michałem Kamińskim brał udział w spotkaniu większości senackiej u marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dotyczącym noweli ustawy o ochronie zwierząt.

Wzięli w nim także udział m.in. posłowie KO Borys Budka, Marcin Kierwiński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i senator Marcin Bosacki z KO, z Lewicy: wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty i poseł Krzysztof Gawkowski oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, a także Krzysztof Kwiatkowski z koła senatorów niezależnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24y4h5

Podziel się opinią

Share
d24y4h5
d24y4h5
Więcej tematów