Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Łagiewniki. Zakażenie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymała jedna z osób posługujących. Duszpasterze apelują, aby każdy, kto miał kontakt z chorym i zauważa u siebie objawy, skontaktował się z sanepidem.

Koronawirus w Polsce. Zakażenie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ŁagiewnikachKoronawirus w Polsce. Zakażenie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ŁagiewnikachŹródło: Wikimedia Commons
d27411g
d27411g

Zakażenie koronawirusem wykryto u osoby posługującej 24 i 25 sierpnia w bazylice Bożego Miłosierdzia.

"W związku z wykryciem u osoby posługującej w naszej Bazylice zakażenia koronawirusem wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we Mszy świętej o godz. 12:00 i zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną" - podano w komunikacie, cytowanym przez portal deon.pl.

Koronawirus w Polsce. Zakażenie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Duchowni poinformowali, że świątynia jest stale dezynfekowana, a posługę w niej sprawują wyłącznie kapłani, którzy nie mieli kontaktu z zakażonym.

d27411g

"Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Krakowie bardzo prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu i zachowanie odpowiedniego dystansu. Podchodząc do konfesjonału należy najpierw dokonać dezynfekcji" przypominają.

Nieczynne pozostają Poradnia Miłosierdzia i Dom Duszpasterski.

Zobacz także: Białoruś. Katarzyna Lubnauer ostro o Andrzeju Dudzie. "W trakcie protestów jeździł na skuterze wodnym"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27411g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27411g
Więcej tematów