Trwa ładowanie...
d23wl1z

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zakażenia i już ponad tysiąc ofiar śmiertelnych. Komunikat Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zwiększyła się też liczba ofiar śmiertelnych. Z powodu COVID-19 od początku wybuchu epidemii zmarło już ponad tysiąc osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażenia
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażenia (Getty Images)
d23wl1z

"Mamy 193 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (66), dolnośląskiego (22), łódzkiego (15), świętokrzyskiego (6), lubuskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1) i opolskiego (1)" - ogłosiło MZ na Twitterze

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o kolejnych 11 ofiarach koronawirusa.

"Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Bydgoszcz, 85-M, 92-K Bolesławiec, 91-K, 85-K, 61-M, 99-K, 81-K Warszawa, 87-M Siedlce, 65-M Gliwice, 94-K Poznań." - czytamy na stronie resortu.

d23wl1z

Resort zdrowia ogłosił, że większość ofiar miała choroby współistniejące.

Poinformowano też, że dwa wcześniej ogłoszone przypadki zostały wykreślone z łącznego bilansu.

"Z uwagi na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, WSSE w Szczecinie wykreśliła 2 przypadki zakażeń. W związku z tym odejmujemy je z wykazu woj. zachodniopomorskiego" - czytamy w komunikacie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 21.631 osoby. 1007 osób zmarło.

d23wl1z

Koronawirus w Polsce i na świecie. Epidemia wybuchła w Chinach

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wkrótce rozprzestrzenił się na cały kraj. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Zobacz również:Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23wl1z

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d23wl1z

d23wl1z
Więcej tematów