Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zakażenia

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zakażenia
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Jedzura
Anna Kozińska

21.03.2020 20:32, aktual.: 28.03.2022 14:56

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia już po raz czwarty w sobotę zaktualizowało statystyki. Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - podał resort.

Koronawrius w Polsce. Liczba przypadków wzrosła o kolejne 44. "Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, pięciu osób z woj. wielkopolskiego, dwóch osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po jednej osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego" - podało Ministerstwo Zdrowia.

Oznacza to, że w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 536, z czego pięć osób to osoby zmarłe.

To już czwarty w sobotę komunikat resortu o wzroście przypadków zakażeń w Polsce. Rano ministerstwo mówili o kolejnych 40 przypadkach, później o 13, a następnie 14 i wreszcie - 44. W sumie w ciągu jednego dnia liczba zakażonych wzrosła o 111.

Bardzo zła sytuacja jest we Włoszech. W sobotę odnotowano 793 zgony z powodu koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Duże zmiany

Spędzanie czasu w domu, zamknięte placówki oświatowe i kulturalne - tak teraz wygląda życie Polaków. Nauka odbywa się przez internet, zawieszono loty wewnątrzkrajowe. Wierzący uczestniczą we mszy świętej, oglądając transmisje. Łukasz Szumowski na antenie TVN mówił o tym, że nie wyklucza przekładania zabiegów medycznych.

Choć kandydaci zawiesili kampanie, jak zapewniają przedstawiciele władzy, termin wyborów prezydenckich nie jest zagrożony. - Wierzę, że rządzący się jeszcze zreflektują, ale tego jeszcze nie komunikują - ocenia Michał Wróblewski, dziennikarz WP.

Na poniedziałek zaplanowano posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2888)
Zobacz także