Trwa ładowanie...
d213bt9

Koronawirus w Polsce. Kobieta zasłabła w kościele, stwierdzono u niej zakażenie

Miejscowość Konina (woj. małopolskie) - to właśnie tam w niedzielę starsza kobieta zemdlała w trakcie mszy. Poszkodowaną zabrano do szpitala, gdzie stwierdzono u niej zakażenie koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zakażona kobieta zemdlała w trakcie mszy (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Zakażona kobieta zemdlała w trakcie mszy (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay)
d213bt9

Obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono już w trakcie pobierania wymazu. Kobietę, która zasłabła w trakcie mszy, zabrano od razu do szpitala jednoimiennego w Krakowie.

Koronawirus w Polsce. Kobieta zemdlała na mszy, była zakażona

Jak informuje portal Limanowa.In, personel szpitala powiatowego w Limanowej, gdzie wcześniej przebywała kobieta, został objęty domową kwarantanną wraz z rodzinami.

d213bt9

Sanepid skontaktował się także z parafią z Koniny, gdzie zemdlała zakażona kobieta. Inspektorom udało się ustalić, że parafianka nie szła do komunii, a w ławce przebywała z dwiema osobami z rodziny. Kościół został już poddany dezynfekcji.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan o debacie WP: nie przystajemy na dyktat medialny

Koronawirus w Polsce. Dużo przypadków zakażeń

Przypadków pojedynczych osób zakażonych koronawirusem jest więcej. W środę informowaliśmy o pasażerze pociągu PKP Intercity, u którego również potwierdzono zakażenie.

d213bt9

Mężczyzna poruszał się na trasie Bielsko-Biała - Gdynia. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie poinformował, że chodzi o pasażerów następujących wagonów: wagonu nr 6 pociągu nr 4520, który wyjechał ze stacji Bielsko-Biała Główna o godz. 4:01 19 czerwca oraz wagonu nr 8 pociągu nr 5420, który ze stacji Gdańsk Wrzeszcz wyjechał o godz. 15:05 22 czerwca.

Obecność koronawirusa potwierdzono również u 6-latka z przedszkola w Czapurach pod Poznaniem. W wyniku zakażenia kwarantanną objęto m.in. grupę 19 dzieci i czterech pracowników placówki. Według informacji Radia Poznań, 6-latek chorobę przechodzi bezobjawowo. Dziecko miało zakazić się od swojej babci.

Źródło: NaTemat.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d213bt9

Podziel się opinią

Share

d213bt9

d213bt9
Więcej tematów