Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Klaudia Jachira krytykuje Koalicję Obywatelską i Małgorzatę Kidawę-Błońską: "Czysta hipokryzja i cynizm"

"Niefajnie krytykuje się swoich, ale czasem trzeba" - mówi na nagraniu udostępnionym na Facebooku Klaudia Jachira. Posłanka Koalicji Obywatelskiej krytykuje w nim koleżanki i kolegów... z własnej formacji politycznej. W tym kandydatkę KO na prezydenta Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Share
Koronawirus w Polsce. Klaudia Jachira krytykuje Koalicję Obywatelską i Małgorzatę Kidawę-Błońską: "Czysta hipokryzja i cynizm"
Źródło: FB, fot: FB/Klaudia Jachira
di4l2j3

"Dobrze wiecie, jaki mam stosunek do obecnej władzy (…). Ale dzisiaj nie będzie o PiS-ie, o Kaczyńskim, ani o premierze. Będzie o nas, o opozycji" - tymi słowami rozpoczęła swoje nagranie Jachira.

Dalej posłanka wytyka koleżankom i kolegom z klubu Koalicji Obywatelskiej hipokryzję i cynizm: "Od kilku dni słyszę, jak moje koleżanki i koledzy z ław poselskich narzekają, że prezydent jeździ po całej Polsce, odwiedza szpitale, przebiera się w mundury itd. Uważam, że jest to czysta hipokryzja z naszej strony. Po pierwsze dlatego, że gdyby siedział w Pałacu i nie wychodził, to byśmy mu zarzucali, że się schował, jest tchórzem i nic nie robi. Po drugie, absolutnie każdy na jego stanowisku wykorzystałby tę funkcję i robił dokładnie to samo. (…) Dobrze wiecie, że wytykanie mu tego jest czystym cynizmem" - mówi Klaudia Jachira.

Posłanka KO skrytykowała postawę kandydatów opozycji wobec prezydenta.

di4l2j3

"Właśnie w tym trudnym czasie teraz pokażcie, jak ważny to jest urząd, że się nadajecie na bycie prawdziwym prezydentem. (…) Gdzie jesteście i co robicie? Dlaczego nagle zniknęliście? Myślę, że macie chwilowy kryzys, dlatego przygotowałam dla każdego z was kilka rad" - powiedziała. Po czym zwróciła się do każdego z kandydatów opozycji, w tym m.in. do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

"Pani marszałek - ma pani w sobie tyle empatii, jest pani tak ciepłą osobą. (…) Proszę to wykorzystać - może trzeba ugotować obiad dla pracowników szpitala? Jest pani opiekunką pięknego czworonoga - może warto wyprowadzić inne psy z okolicy? Zamiast siedzieć przy zakurzonym biurku i mówić o solidarności, niech pani po prostu to zrobi! Zachęcam!" - apeluje Jachira.

di4l2j3

Kidawa-Błońska krytykuje Jachirę w WP

Małgorzata Kidawa-Błońska na pytanie reportera WP w programie #Newsroom o Klaudię Jachirę odpowiedziała kilka tygodni temu, że "nie lubi takich zachowań i ich nie pochwala". Kandydatka KO na prezydenta nie ukrywała, że Jachira jest dla klubu KO problemem.

- Zdecydowanie wolę bardziej, kiedy politycy i posłowie prowadzą debatę merytoryczną, a nie szokują. Nie lubię takich zachowań, nie pochwalam tego. To nie pierwsza ani ostatnia posłanka czy poseł, z którym są problemy. Każde ugrupowanie ma posłów, którzy czasami temperamentem, brakiem doświadczenia czy chęcią zaszokowania zachowują się w taki czy inny sposób - powiedziała o posłance Jachirze kandydatka PO na prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di4l2j3

Podziel się opinią

Share
di4l2j3
di4l2j3
Więcej tematów