Trwa ładowanie...
d37h5rg

Koronawirus w Polsce. Kalisz. Karetki z chorymi czekały 6 godzin. Wezwano policję

Prawie sześć godzin czekały dwie karetki z pacjentami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem na przyjęcie do szpitala w Kaliszu. W sprawie interweniowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Kalisz. Karetki z chorymi czekały 6 godzin. Wezwano policję(Wikimedia Commons)
Koronawirus w Polsce. Kalisz. Karetki z chorymi czekały 6 godzin. Wezwano policję(Wikimedia Commons) (Wikimedia Commons)
d37h5rg

Dyspozytor pogotowia ratunkowego ok. godz. 17:00 zawiadomił policję, że w kaliskim szpitalu nie chcą przyjąć pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem - poinformowała w piątek PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Podczas interwencji ustalono, że lekarze nie odmawiają przyjęcia pacjentów, ale muszą przygotować salę i oczekiwanie na łóżko wyniesie kilka godzin.

Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński ok. godz. 22:00 poinformował PAP, że otrzymał informacje z SOR, że "w ciągu 40 minut dwa miejsca uda się zwolnić, żeby wpuścić karetki".

d37h5rg

Dodał, że "sprawę wezwania policji będziemy wyjaśniać, bo to jest niedopuszczalne, żeby dyspozytor, wiedząc, jaka jest sytuacja w szpitalu, wzywał policję". - To nie pozostanie bez echa. Jeżeli lekarz mówi dyspozytorowi, który ma wiedzę na temat wolnych łóżek w całym województwie, że ma szukać gdzie indziej, to wezwanie policji nie powinno mieć miejsca. Na SOR leżą ludzie w stanie zagrożenia życia, a lekarz musiał ich zostawić, żeby wylegitymować się policji - oświadczył Paweł Gawroński.

Rzecznik wyjaśnił, że kaliski SOR dysponuje tylko czterema łóżkami covidowymi, a "mamy już 13 pacjentów".

- W związku z tym, żeby przyjąć przywiezionych pacjentów, lekarze muszą zwolnić miejsca poprzez wywiezienie pacjentów lub przeniesienie ich na inne piętro szpitalne – dodał.

Po godz. 22:00 pod szpital podjechała trzecia karetka; po 40 min. oczekiwania została odesłana do szpitala w Koninie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37h5rg

Podziel się opinią

Share
d37h5rg
d37h5rg
Więcej tematów