Trwa ładowanie...
d1a47uc

Koronawirus w Polsce. Jak z epidemią poradził sobie rząd? Badanie CBOS

Ponad połowa Polaków ocenia dobrze działania rządu w trakcie walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Takiego zdania jest 64 proc. badanych - podał CBOS.
Share
Koronawirus. Polska. Polacy ocenili działania rządu w trakcie epidemii
Koronawirus. Polska. Polacy ocenili działania rządu w trakcie epidemiiŹródło: PAP
d1a47uc

Z przeprowadzonego na początku lipca badania CBOS wynika, że działania rządu zmierzające do zminimalizowania skutków wywołanych epidemią koronawirusa w Polsce 29 proc. respondentów ocenia "raczej źle" i "źle".

Z kolei 64 proc. badanych stwierdziło, że rząd wywiązuje się z zadania "dobrze" i "zdecydowanie dobrze". 7 proc. Polaków uznało, że trudno jest im to ocenić.

W badaniu przeprowadzonym miesiąc wcześniej uzyskano podobne wyniki. Wtedy 65 proc. respondentów było zadowolonych z działań rządu, natomiast 29 proc. oceniło je źle. 6 proc. badanych nie miało zdania w tej kwestii.

d1a47uc

Zobacz też: Rząd uśmiechnie się do młodych wyborców? Jarosław Gowin wspomniał o postulatach syna

"Według CBOS, społeczno-demograficzny rozkład opinii o skuteczności działań rządu w zwalczaniu epidemii układa się według tego samego wzoru, co stosunek do rządu i ogólne oceny jego działań" - zaznaczył PAP. Najlepiej politykę PiS w tym zakresie oceniają ludzie powyżej 55. roku życia, mieszkańcy wsi, badani z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym.

Najbardziej krytyczni wobec działań rządu są natomiast dobrze sytuowani i mieszkający w dużych miastach ludzie w wieku od 25 do 34 lat.

Źródło: PAP

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a47uc

Podziel się opinią

Share
d1a47uc
d1a47uc
Więcej tematów