Trwa ładowanie...
d30mtd1

Koronawirus w Polsce. Inkasent z Gorzowa zakażony

Jeden z pracowników Gorzowskiego Rynku Hurtowego jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna pracuje tam jako inkasent. Teraz sanepid z Gorzowa Wielkopolskiego bada, z kim chory dokładnie miał styczność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakupy w maseczkach na targowisku
Zakupy w maseczkach na targowisku (money.pl, Fot: Rafał Parczewski)
d30mtd1

Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że u jednego z pracowników miejskiego targowiska wykryto koronawirusa. Wiadomo, że mężczyzna na co dzień pracował jako inkasent, pobierał opłaty od sprzedawców warzyw i owoców.

W rozmowie z TVN24 Katarzyna Wojciechowska z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oznajmiła, że mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu. Trwa ustalanie, z kim dokładnie miał kontakt. Zakażony koronawirusem chory do szpitala przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim trafił w piątek. Tego dnia targowisko działało normalnie.

Koronawirus a wesela. Janusz Cieszyński o gotowości do przywrócenia obostrzeń

Koronawirus w Polsce. Koronawirus na targowisku w Gorzowie

d30mtd1

- To do miasta należy decyzja, czy rynek funkcjonuje, czy nie i na dzisiaj jest on otwarty. Dalsze decyzje będziemy podejmować w oparciu o dane z badań i ocenę sytuacji podjętą przez służby sanitarne – mówiła w piątek Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Urzędniczka zapewniła, że władze Gorzowa Wielkopolskiego postępują zgodnie z wytycznymi służb.

- Na dzisiaj staramy się postępować racjonalnie, ograniczać ryzyko, ale też nie wywoływać niepotrzebnego niepokoju. Udzielanie szczegółowych informacji w tej sprawie, o tym czy ma ona wpływ na sytuację epidemiczną w mieście, leży w kompetencjach służb sanitarnych - mówiła Ciepiela w rozmowie z TVN24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30mtd1

Podziel się opinią

Share

d30mtd1

d30mtd1
Więcej tematów